Tā ir liela laime, ja izdodas atrast savas dzīves īsto taku, turklāt tādu, uz kuras jūties vajadzīgs un nepieciešams citiem.

Jānis Dūmiņš

Par skolu

Rojas Mūzikas skola savu darba ceļu sāka 1967.gadā. Nodarbības notika Rojas vidusskolas telpās. No 1973.gada audzēkņi un pedagogi muzicē Strauta ielā 2. 2004.gada 1.septembrī tika atvērta Vizuāli plastiskās mākslas nodaļa, ar plašu Izstāžu zāli, kurā notiek skolas koncerti un izstādes.

Skola dod iespēju jaunai paaudzei radoši attīstīties, pilnveidot savas zināšanas, paplašināt savu redzes loku, veidoties par izglītotiem, inteliģentiem, saprotošiem, sirsnīgiem un kulturāliem mūsu sabiedrības pilsoņiem. Ar talantu un darba mīlestību apveltītu audzēkņu skanīgās balsis un dažādu instrumentu spēlēt prasme daudzkrāsaini piepilda skolas telpas. Mēs priecājamies par saviem audzēkņiem, kuri savas spējas pierādījuši daudzos konkursos, koncertos un izstādēs. Daudz Rojas cilvēku priecājās par audzēkņu un pedagogu devumu Rojas Kultūras dzīvē.

Šodien, atskatoties uz 48 skolas darba gadiem, mēs lepojamies ar savu skolu, tās izaugsmi, saviem 516 absolventiem, kuri būs saprotoši koncertu un izstāžu apmeklētāji, ar tiem 111 absolventiem, kuriem mūzika vai māksla iekritusi dziļi sirdī un tie savas zināšanas izlēma padziļināt mūzikas un mākslas vidusskolā, augstskolā, maģistrantūrā. Skola godprātīgi pilda savu misiju un skolas pedagogi turpina nodot savas zināšanas un pieredzi jaunajiem mūziķiem un māksliniekiem.

Mākslas nodaļa

Rojas Mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas nodaļa dibināta 2004./2005. m.g. māksla Audzēkņi mācās 5 gadus. Skolā apgūstamie priekšmeti ir zīmēšana, veidošana, gleznošana, kompozīcija, darbs materiālā un mākslas valodas pamati. Audzēkņi gūst ieskatu akadēmiskajā mākslā, apgūst dažādas mākslas tehnikas un paņēmienus. Iegūtās zināšanas un prasmes tiek aktīvi pielietotas radošā darbā. Audzēkņu labākie darbi divas reizes mēnesī tiek izstādīti skolas izstāžu zālē. Darbi grezno arī mācību telpas. Tas bērnus stimulē strādāt vēl rūpīgāk un radošāk. Iegūtās prasmes bērni izmanto arī patstāvīgos darbos gan mājās gan vispārizglītojošā skolā. Mākslas nodaļai ir mājīgas darba telpas, plaša izstāžu zāle, ļoti draudzīga un jauka atmosfēra. Audzēkņi un pedagogi savā starpā lieliski saprotas. Tas arī ir veiksmīga darba pamats. Mākslas nodaļas audzēkņi regulāri piedalās dažādos starptautiskajos un republikas mēroga mākslas konkursos.

Mūzikas nodaļa

Rojas Mūzikas un mākslas skola ir kā zieds, kurš uzplaucis Rojā, un priecē gan mazos, gan lielos mūzikas un mākslas apguvējus, dod iespēju radoši izpausties, augt un pilnveidoties. mūzika Līdzās tiešajam izglītības darbam, katru gadu tiek sniegti vidēji 36 koncerti, ieskaitot Valsts konkursus, festivālus, kā arī draudzības koncertus. Vecāki ieciecījuši mūsu darba atskaites koncertus, savukārt audzēkņiem patīk draudzība un tikšanās koncertos ar Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas, Bolderājas MMS, Piltenes, Talsu, Ventspils mūzikas skolu audzēkņiem. Par tradīciju kļuvuši mūsu koncerti vidusskolās un pirmskolas mācību iestādēs, novada pasākumos, Rojas dienās.

Skolā tiek rīkoti solfedžo grupu ansambļu koncerti, latviešu komponistu autorkoncerti, pedagogu klases vakari - koncerti vecākiem, mūzikas pēcpusdienas veltītas komponistu daiļradei, viktorīnas mūzikas literatūrā. Mēs paši rūpējamies par skolas apkārtējo vidi, paši to veidojam un kopjam. Skolā strādā ar lielu pieredzi bagāti pedagogi, kuri ir izaudzinājuši mūsu pašu audzēkņus, tagad jau skolas pedagogus. Tā ir patīkama aprite un nodrošina labvēlīgu psiholoģisko klimatu. Visi pedagogi sistemātiski un neatlaidīgi ceļ un pilnveido savu kvalifikāciju. Liels darbs tiek ieguldīts kolektīvās muzicēšanas formu attīstībā. Ar labiem panākumiem skolā darbojas 1.-3.klašu koris, 4.-8.klašu koris "Roja", akordeonu, flautu, ģitāru, vijolnieku ansambļi, vokālie ansambļi "Rondo", "Sikspārnīši", "Bravo!", dažādi dueti, audzēkņi muzicē Ziemeļkurzemes kamerorķestrī. Skolā pieejama interešu izglītība visās programmās. Skola atvērta visam jaunajam, skolas vadība veicina inovatīvu ideju ieviešanu skolas darbā. Ir izstrādāta parogramma un sagatavoti nepieciešamie instrumenti jaunas programmas "Sitaminstrumentu spēle" realizēšanai.

Pedagogi

Rojas MMS pedagogu kolektīvs 2017./2018. mācību gadā: 1. rinda no kreisās: Baiba Beraģe, direktors Jānis Kivils, Brigita Kvālberga, 2.rinda: : Ināra Kivila, Inese Ozoliņa, Vizbulīte Puriņa, Indra Sproģe, 3.rinda: : Jānis Popelis, Lita Krūmiņa, Helga Gūtšmite, Līga Reine – Smilgaine, Maruta Zemture.

Skolas himna

Skolas notikumu kalendārs

<< Oktobris 2017 >>
POTCPSSv
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Ieteikumi

Piedalies skolas dzīvē! Piesakies un izsaki savu viedokli par skolas notikumiem!
Pieraksties uz jaunumiem un saņem jaunākās ziņs, ielūgumus uz koncertiem un iztādēm e-pastā!

Mācību nodarbību laiki

 • 1

      12.10-12.50

 • 2

      12.55-13.35

 • 3

      13.40-14.20

 • 4

      14.25-15.05

 • 5

      15.10-15.50

 • 6

      15.55-16.35

 • 7

      16.40-17.20

 • 8

      17.25-18.05

 • 9

      18.10-18.50

 • 10

      18.55-19.35

Noderīgas saites

Jaunākie foto

Akordeonistu ansambļa "Aleksandra kvartets" koncerts

"Aleksandra kvartets" Rojā

Pašā septembra nogalē Rojas Mākslas un mūzikas skolas izstāžu zālē notika akordeonistu ansambļa ''Aleksandra kvartets" koncerts. Kvarteta mājas ir Liepāja, un kvartetā kopā spēlē Aleksandrs Ļebedevs – akordeons,

Raksts

Džeza un vieglās mūzikas konkurss „ Rojas ritmi 2017”

4.martā Rojā jau no agra rīta pulcējās paši uzņēmīgākie, labākie un mērķtiecīgākie vieglās un džeza mūzikas ansambļu dalībnieki un pedagogi, lai ņemtu dalību konkursā Rojas ritmi 2017! Šogad konkurss izskanēja

Raksts

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja apmeklējums

 28. janvāra rītā, Rojas Mūzikas un mākslas skola devās baudīt mākslu un kultūru. Mākslas skolas audzēkņi, pedagogi, interešu izglītības audzēknes, kā arī direktors Jānis Kivils un dir.vietniece Ināra Kivila apmeklēja

Raksts

Ikdiena mākslas nodaļā