Mūsu skolā var apgūt sekojošus mācību priekšmetus

Mākslas nodaļa

Zīmēšana

Mācību priekšmets Zīmēšana attīsta audzēkņu radošās potences. Iepazīstina ar zīmēšanas darbarīkiem un materiāliem, ar jēdzieniem - grafiskie izteiksmes līdzekļi, tonālās attiecības, proporcijas. Audzēkņi apgūst lineārās perspektīvas pamatprincipus, vienkāršu ģeometrisku priekšmetu konstrukciju. Mācās attēlot telpiskus priekšmetus, ņemot vērā priekšmeta novietojumu attiecībā pret gaismas avotu, iepazīstas ar dažādu virsmu īpatnībām, cilvēka figūras proporcijām, galvas uzbūvi, tās detaļām un prasmi attēlot.

Gleznošana

Mācību priekšmetā Gleznošana audzēkņi apgūst krāsu mācības pamatus, iepazīstas ar glezniecības materiāliem, to īpašībām, darba rīkiem, to kopšanu. Mācās iepazīt faktūru, tekstūru, proporcijas, siluetu, vitrāžu, kolāžu. Glezno uzstādījumus siltā un aukstā krāsu gamma. Audzēkņi apgūst jēdzienus - gaisma, ēna, reflekss, kolorīts, krāsu optika, krāsu perspektīva, kā arī apgūst glezniecības žanrus, glezniecības stilus. Veido darbus, pielietojot krāsu tonālās attiecības.

Kompozīcija

Priekšmets Kompozīcija attīsta spēju radīt idejas, tās vizualizēt, uzsvērt un saprast citu vizuāli radīto. Audzēkņi iepazīst jēdzienu - stilizācija, deformācija, simetrija, asimetrija, statisks, dinamisks, dominante, akcents, ritms, kontrasts, līdzsvars. Apgūst burtu mācības un lietišķās grafikas pamatus. Veic papīra locīšanas vingrinājumus. Instrumenta spēle / atbilstoši izvēlētai izglītības programmai/ Mūzikas mācība, solfedžo Mūzikas literatūra Vispārējās klavieres Izvēles instruments / kora klasei/ Koris Ansamblis / klavieru, akordeonu,ģitāru, flautu, saksofonu, vijolnieku, jauktie/ Kamerorķestris Orķestris

Darbs materiālā

Mācību priekšmets Darbs materiālā pilnveido audzēkņu izpratni par dažādu materiālu pielietošanas īpatnībām, attīsta darba prasmes strādājot ar dažādiem materiāliem. Audzēkņi attīsta savas kinētiskās spējas strādājot ar vienkāršiem materiāliem, pilnveido savu telpisko uztveri, trīsdimensiju darbu veidošanas iemaņas un izpratni par vienkārši pielietojamo materiālu (papīrs, ģipsis u.c.) tehnoloģisko daudzveidību.

Veidošana

Priekšmetā Veidošana audzēkņi mācās saskatīt dabā esošās priekšmetu proporcijas, konstrukciju, uzbūvi. Attīsta spējas salīdzināt dažādus apjomus. Iepazīstas ar darba paņēmieniem, gatavo cilni, veido apjomīgu figūru. Apkopojot zināšanas par priekšmeta telpisko uzbūvi, veido trīsdimensiju formas.

Mākslas valodas pamati

Mācību priekšmets pilnveido audzēkņu izpratni par tēlotājas mākslas žanriem, tehnikām, to vēsturisko attīstību. Audzēkņi apgūst mākslas valodas pamatelementus - zīmi, līniju, virsmu, krāsu, gaismu. Telpu, apgūst mākslas tehnoloģijas pamatus, rod izpratni par kompozīcijas veidošanas pamatprincipiem. Stundās audzēkņi iepazīst vizuālās mākslas veidus, tēlotājas mākslas žanrus, tehnikas, materiālus, iepazīstas ar izteiksmes līdzekļu daudzveidību senajā, antīkajā un Viduslaiku kultūrās. Rod ieskatu Rietumeiropas stilos un virzienos, iepazīst gaismas un faktūras nozīmi impresionisma glezniecībā, jaunākās tendences mākslā - mākslu sintēzi, tehniku daudzveidību, jaunāko tehnoloģiju pielietojumu, aktuālākās tendences kompozicionālajos risinājumos, kā arī mācās diskutēt par dažādu stilu, virzienu autoru darbiem un pielieto gūtās atziņas savā radošajā darbā.

Mūzikas nodaļa

Mūzikai piemīt spēcīga komunikatīva funkcija - tā spēj uzrunāt cilvēku, atraisīt emocionalitāti, bagātināt klausītāja garīgo pasauli. Taču, lai šīs komunicēšanas iespējas nepaliktu tikai pirmo, emocionālo iespaidu līmenī, klausītājam jāorentējās mūzikas valodā. Lai cilvēks spētu skaņu mākslas jomā darboties - uztvert, vērtēt,reproducēt, radīt mūziku, nepieciešama pakāpeniska un arvien dziļāka mūzikas apguve. To sekmē jebkura saskarsme ar mūziku. Mērķtiecīgi un pilnvērtīgi to nodrošina mūzikas izglītības programmās ietverto mācību priekšmetu kurss.

Mūsu skolā var apgūt sekojošus mācību priekšmetus mūzikā:

 • Instrumenta spēle / atbilstoši izvēlētai izglītības programmai/
 • Mūzikas mācība, solfedžo
 • Mūzikas literatūra
 • Vispārējās klavieres
 • Izvēles instruments / kora klasei/
 • Koris
 • Ansamblis / klavieru, akordeonu,ģitāru, flautu, saksofonu, vijolnieku, jauktie/
 • Kamerorķestris
 • Orķestris

Skolas notikumu kalendārs

<< Oktobris 2017 >>
POTCPSSv
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Ieteikumi

Piedalies skolas dzīvē! Piesakies un izsaki savu viedokli par skolas notikumiem!
Pieraksties uz jaunumiem un saņem jaunākās ziņs, ielūgumus uz koncertiem un iztādēm e-pastā!

Mācību nodarbību laiki

 • 1

      12.10-12.50

 • 2

      12.55-13.35

 • 3

      13.40-14.20

 • 4

      14.25-15.05

 • 5

      15.10-15.50

 • 6

      15.55-16.35

 • 7

      16.40-17.20

 • 8

      17.25-18.05

 • 9

      18.10-18.50

 • 10

      18.55-19.35

Noderīgas saites

Jaunākie foto

Akordeonistu ansambļa "Aleksandra kvartets" koncerts

"Aleksandra kvartets" Rojā

Pašā septembra nogalē Rojas Mākslas un mūzikas skolas izstāžu zālē notika akordeonistu ansambļa ''Aleksandra kvartets" koncerts. Kvarteta mājas ir Liepāja, un kvartetā kopā spēlē Aleksandrs Ļebedevs – akordeons,

Raksts

Džeza un vieglās mūzikas konkurss „ Rojas ritmi 2017”

4.martā Rojā jau no agra rīta pulcējās paši uzņēmīgākie, labākie un mērķtiecīgākie vieglās un džeza mūzikas ansambļu dalībnieki un pedagogi, lai ņemtu dalību konkursā Rojas ritmi 2017! Šogad konkurss izskanēja

Raksts

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja apmeklējums

 28. janvāra rītā, Rojas Mūzikas un mākslas skola devās baudīt mākslu un kultūru. Mākslas skolas audzēkņi, pedagogi, interešu izglītības audzēknes, kā arī direktors Jānis Kivils un dir.vietniece Ināra Kivila apmeklēja

Raksts

Ikdiena mākslas nodaļā