Ziemassvētki – brīnumu laiks

Ir decembra nogale. Laiks, kad cilvēki pierimst savā ikdienas steigā, aizved durvis un aiz tām atstāj trauksmaino laiku, ko dēvējam par 21. gadsimtu. Un kā jau katru gadu pirms Ziemassvētkiem arī šogad,20. decembrī, Rojas Mūzikas un mākslas skolas akordeonu un ģitāras spēles audzēkņi, pedagogi aicināja vecākus un klausītājus uz savu Ziemassvētku stāstu.

Koncerta sākums pavisam negaidīts. Šķiet, ka visa pasaule nostājas pret mums – pazudis scenārijs, pazuduši audzēkņi, skolotājas pilnīgā izbrīnā un nesaprašanā, ko iesākt, jo pasākums draud izgāzties.

Par laimi, ciemos ierodas Mazā Raganiņa ( Beate Olekte), kas uzbur mums vislabākos audzēkņus un kopā ar savu palīgu ( Sabīne Briede) palīdz koncerta organizēšanā, pastāstot par saviem piedzīvojumiem Raganu ciemā un vērtējot mūsu audzēkņu sniegumu.

Koncertā bija iespēja dzirdēt 1. klases ģitāras spēles audzēkņus – M. Gitendorfu, R. Zūbergu, K.A. Cielavu (ped. M. Zemture), kam šī bija pirmā uzstāšanās publikas priekšā. Savu veikumu pirmo mācību pusgadu noslēdzot demonstrēja 2 akordeona spēles zēni – R. Celms un M. Brauns (ped. B. Beraģe). Izjusti un emocionāli muzicēja audzēknes E. Sīpliņa, A. Tarlapa, S. Briede, E. Kiršteine (ped. M. Zemture). Būt teicamniekam nebūt nav viegla nasta, taču, šķiet, ka Ingus Andris Pērkons (ped. B. Beraģe) ar to labi tiek galā, atskaņojot D. Dovlaža Svītu.

Koncertu kuplināja arī ģitāras spēles absolventi – A. Trūbiņš un R. Mucenieks, kā arī akordeonistu ansamblis (ped. B. Beraģe) un ģitāras spēles audzēkņu instrumentālais ansamblis (ped. M. Zemture, A. Zemturis) pavisam jaunās skaņās, pie jaunas aparatūras, par ko liels paldies direktoram Jānim Kivilam.

Mācību pusgads paskrējis nemanot, jau atkal Ziemassvētki ar savu gaišumu, eglītes mirdzumu, piparkūku smaržu. Laiks mazliet apstāties, pabūt kopā ar sev tuviem un mīļiem cilvēkiem un atrast Ziemassvētku brīnumu. Tas nav jāmeklē tālu – Ziemassvētku brīnums mīt mūsos pašos – mūsu sirdīs.

Lai gaiši un mierpilni svētki!

Rojas Mūzikas un mākslas skolas pedagogi – B. Beraģe, M. Zemture