V.Rubuļa un V.Jurjānes meistarklase Vizuāli plastiskās mākslas programmā

30.oktobra pēcpusdienā Rojas Mūzikas un mākslas skolā, Vizuāli plastiskās mākslas nodaļā viesojās mākslinieki un pedagogi no Rīgas Jāņa Rozentāla mākslas vidusskolas – Vineta Jurjāne un Vladislavs Rubulis, kuri vadīja meistarklasi zīmēšanas un gleznošanas programmās.

Pirmie pie molbertiem sēdās jaunie mākslinieki - 1.-5. klašu audzēkņi, cenšoties atveidot Jāņa Rozentāla gleznas, jeb, kā šo darbību sauc paši mākslinieki “rīmeiks”. Rīmeiks no vienkāršas kopēšanas atšķiras ar to, ka mākslinieks šajā atveidojumā pieliek klāt savu redzējumu un emocijas. Bērnu darbos rīmeikas atveidotas trijos posmos: pirmā ir skice gaismu un ēnu atveidojums melnbaltā zīmējumā, otrajā - Jāņa Rozentāla ainava, bet trešajā - katra mākslinieka individuālais redzējums, iedvesmojoties no mākslinieka Jāņa Rozentāla. Bērni aizrautīgi iesaistījās, izmēģinot roku, līdz šim nebijušā pieredzē.

Turpinājumā abi pedagogi un mākslinieki strādāja arī ar Interešu izglītības programmas Vizuāli plastiskā māksla audzēkņiem. Šeit bija sagatavota video prezentācija par Rīgas Jāņa Rozentāla mākslas vidusskolas mācību metodēm, ko pavadīja mākslinieku izsmeļošās atbildes, par mākslas procesā izmantotajām metodēm, tehniku. Turpinājumā Interešu izglītības audzēkņiem tika dots uzdevums uzzīmēt sev raksturīgās septiņas lietas, kas raksturotu viņu pašu. Meistarklases vadītāji neskopojās ar padomiem kompozīcijas pilnveidē un krāsu tonalitātes izvēlē.

Šī meistarklases diena pagājusi ļoti bagātīgā pieredzes mācībā gan pedagogiem, gan audzēkņiem. Turklāt, māksliniece Vita Jurjāne ir uzticējusi mums savu darbu izstādi, kas veltīta Rojas un Kaltenes jūras krastam. Šo radošo darbu izstādi varat aplūkot ikviens Rojas iedzīvotājs Rojas Mūzikas un mākslas skolas Izstāžu zālē visu novembra mēnesi.