VIJOLNIEKU IZAICINĀJUMS - VALSTS KONKURSS

Šis mācību gads Rojas Mūzikas un mākslas skolas vijolniekiem ir Valsts konkursa gads. Tas nozīmē, ka katram audzēknim bija jāsagatavo programma, kurā viņš spēj parādīt savas labākās prasmes un iemaņas. Konkursa 1. kārtā 28. janvārī piedalījās visi vijoles klases audzēkņi no 2. līdz 7. klasei.

Pēc žūrijas vērtējuma uz otro kārtu 1. grupā tika izvirzīta 2. klases audzēkne Kerija Kronberga, bet 2. grupā - 4.klases audzēkne Ance Klauža.

Vēl pāris nedēļu cītīga un nopietna darba, un lūk, 19. februāra agrā rītā jau bijām ceļā uz Ventspili, kur Livonijas ordeņa pils kapelā notika konkursa 2. kārta. Savu spēles prasmi vēlējās rādīt dalībnieki no astoņām Ventspils reģiona mūzikas skolām - Rojas, Talsiem, Ugāles, Dundagas, Kuldīgas, Kandavas, Piltenes un Ventspils.

Apkārt jūtama īsta konkursa gaisotne- nedauz satraukti, tomēr smaidīgi bērni - ļoti satraukti skolotāji un vecāki.

Jauno mākslinieku izpildījumu vērtēja stingra un kompetenta žūrija - vijolniece, docente Terēze Zīberte-Ijaba un altists, profesors Arigo Štrāls.

Kaut meitenēm šī ir pirmā konkursa pieredze, abu sniegums skanēja stabili un pārliecinoši. Laba vēlējumi un Pateicības raksta saņemšana no Terēzes Zībertes-Ijabas ir kā laba ceļamaize turpmākajam.