VII Kurzemes orķestru festivāls

7. aprīlī klausītāji tika ielūgti uz skanīgāko pavasara pasākumu Ziemeļkurzemē. Rojā notika VII Kurzemes kamerorķestru un simfonisko orķestru festivāls. Viesus laipni uzņēmām mēs - Ziemeļkurzemes kamerorķestris un diriģente Indra Sproģe. Kā atzīmēja šī festivāla idejas autors un virsdiriģents Mārtiņš Bergs, turpmāk Rojas Mūzikas un mākslas skola varēs lepoties ar diviem vēsturiskiem faktiem, ka ir vienīgā vieta kur festivāls notiek jau otro reizi un ar kuplāko dalībnieku skaitu, kas tuvojas diviem simtiem.

Bet par to, kā aizsākās šī festivāla tradīcija, Mārtiņs Bergs stāsta: “ 2011.gada pavasarī, toreiz vēl būdams Ventspils mūzikas vidusskolas simfoniskā orķestra diriģents, nolēmu apzināt uz to brīdi visus reāli darbojošos bērnu orķestrus Kurzemē un aicināju tos uz kopīgu saspēli. Toreiz nebija pat ne mazākā nojauta, ka šī iniciatīva būs par pamatu festivālam, kurš iegūs vērienīgus ''spārnus “ kvalitātes un dalībnieku skaita ziņā”.

Šogad festivālā mēs sagaidījām orķestrus no Ziemeļkurzemes (diriģ. Indra Sproģe), Kuldīgas (diriģ. Velta Jūrmale), Priekules (diriģ. Mārtiņš Bergs), Mārupes (diriģ. Pēteris Plūme), Juglas (diriģ. Mārcis Miķelsons) un Madonas (diriģ. Mārtiņš Bergs). Katrs kolektīvs bija parūpējies par daudzveidīgu un klausītājiem saistošu programmu. Bet atsevišķi skaņdarbi, piemēram, Mārupes kamerorķestra atskaņotais „Skyfall” un Madonas simfoniskā orķestra un solista Ričarda Gurska vijoles izdziedātais Monti „Čardašs” izpelnījās vislielākās klausītāju ovācijas.

Un, protams, brīdis, ko visvairāk gaidīja gan klausītāji, gan paši dalībnieki - fantastiska, gandrīz 200 dalībnieku liela orķestra sniegums, sākot ar Riharda Dubras liriskajām tautas dziesmām, kur orķestrim pievienojās Rojas Mūzikas un mākslas skolas vokālais ansamblis, līdz pat Astora Pjacollas dinamiskajam „Libertango” koncerta izskaņā.

Festivāls apliecināja, ka bērnu – jauniešu orķestru kustība aug un attīstās, dodot katram dalībniekam prieku radoši izpausties un saņemt aplausus. Saku lielu paldies visiem, kas palīdzēja festivāla tapšanā, un būt tam kā saldai ogai mūsu skolas jubilejas svētku tortē.

 

Ziemeļkurzemes kamerorķestra diriģente Indra Sproģe