Ventspils MV Vokālās nodaļas audzēkņu koncerts un pedagogu Gata Poriņa un Rinalda Kandalinceva meistarklase

2. novembrī Rojas Mūzikas un mākslas skolas saime uzņēma ciemiņus no Ventspils. Šajā reizē pie mums ciemojās jaunie dziedātāji un viņu pedagogi no PIKC Ventspils mūzikas vidusskolas. Katrs koncerts mūzikas skolā ir kā svētki. Arī šajā koncertā klausītāji ieguva ne mazums iespaidu. Koncertā uzstājās gan audzēkņi, gan viņu pedagogi Gatis Poriņš un Rinalds Kandalincevs. Viņu balsis skanēja sevišķi spoži. Kā teica mazā Luīze:”Koncerts man ļoti patika, jo onkuļi dziedāja skaļi un bija jautri”. Tik tiešām, dziedātāju balsis pieskandināja izstāžu zāli. Klausītāji tika iepriecināti ar dažāda rakstura dziesmām gan latviešu, krievu un, protams, itāļu valodās.

Pēc koncerta sekoja meistarklase, kurā savu prasmi rādīja mūsu skolas kora klases audzēkņi. Noderīgus un iedrošinošus padomus saņēma Keita Anna Mitenberga. Lai arī Keita jau konkursā Ventspilī šogad sevi pierādīja, iegūstot 3. vietu, vienmēr var censties muzicēt labāk. Padomi noderēs turpmāko dziesmu iestudēšanā. Pirmo reizi plašākai publikai sevi pieteica Ieva Linda Grosbaha. Ieva saņēma komplimentus par savu balss tembru, kā arī praktiskus ieteikumus un iedvesmu turpmākajam darbam. Ingus Andris Pērkons  savu dziedāšanas prasmi bija rādījis iepriekšējās meistarklasēs. Šoreiz uzstāšanās atšķīrās ar to, ka viņa balss atklājās jaunā skanējumā pēc „balss lūzuma”. Katerīna Olekte parādīja, ka viņas balss attīstās un iegūst jaunas krāsas. To arī apliecināja meistarklases vadītāji.

Koncerts un meistarklase ir kā mācību stunda, jo tajā mēs klātienē varam vērot kā dzied pieredzējuši dziedātāji, kā spēlē koncertmeistari, tajā pašā laikā gūstot prieku no mūzikas.

Tā kā mūzikas skolā vismaz reizi mēnesī notiek kāds koncerts, ko sniedz gan mūzikas skolas audzēkņi, gan viesmākslinieki, visus mūzikas mīļotājus laipni lūdzam apmeklēt koncertus, kuri notiek mūzikas un mākslas skolas izstāžu zālē. Koncerti ir bez maksas, līdzi jāņem tikai jauks noskaņojums!