Valsts konkursa Stīgu instrumentu spēle - Ģitāras spēle fināls

16.–17. Februārī Augusta Dombrovska Mūzikas skolā Rīgā risinājās Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas “Stīgu instrumentu spēle - Ģitāras spēle” audzēkņu valsts konkursa fināls.

Latvijas mūzikas skolās ģitāras spēli apgūst ap 1000 audzēkņu, no kuriem, izturot atlasi skolā un reģionā, līdz finālam tika 62 audzēkņi, arī pagājušā gada TV konkursa “Radīti mūzikai” uzvarētājs Miks Akots. Konkursanti par godalgām cīnījās sešās vecuma grupās. Dalībnieku prasmes vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore Ligita

Zemberga, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docētājs Juliuss Kurauskas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektors Kaspars Zemītis, privātās mūzikas skolas "BJMK Rokskola" dibinātājs un ģitāras spēles pedagogs Endijs Rožkalns un Emīla Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas populārās un džeza mūzikas nodaļas vadītājs Māris Kupčs.
Konkurss – tā ir sevis pārbaudīšana. Lai labi uzstātos nepietiek tikai ar muzikalitāti. Dažu minūšu garā uzstāšanās prasa lielu darbu programmas sagatavošanā, spēju koncentrēties, tikt galā ar uztraukumu.
Piecpadsmit 2003. – 2004. g dzimušo ģitāristu vidū bija arī Rojas Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Aleksandra Tarlapa. Spriedze bija liela, grūts bija pats uzstāšanās gaidīšanas laiks. Tāpēc jo lielāks prieks par veiksmīgu sniegumu. Pirmie Aleksandras vārdi nonākot no skatuves bija: “Es esmu lepna par sevi.”

Arī es lepojos ar to, ko izdarījām – sīvā konkurencē ieguvām septīto vietu republikā. Paldies visiem līdzjutējiem un atbalstītājiem. Aleksandrai novēlu turpināt iesākto, daudzus koncertus un konkursus nākotnē.

Maruta Zemture
Rojas MMS ģitāras spēles pedagogs