Sniegpulkstenītes stāsts

Rojas Mūzikas un mākslas skola ielūdz uz komponista Alvila Altmaņa autorkoncertu

28. martā plkst. 17. 00 izstāžu zālē notiks komponista Alvila Altmaņa autorkoncerts. Komponists ir atsaucies uzaicinājumam, un arī pats piedalīsies šajā pasākumā. Tā kā viņš ir aktīvi koncertējošs klarnetists, tad dzirdēsim viņa izpildījumā dažādu komponistu skaņdarbus. Koncertā izskanēs vairāki pirmatskaņojumi, ko viņš rakstījis tieši šim koncertam. Dzirdēsim dziesmas, ko atskaņos mūzikas skolas kori, ansambļi un individuālie solisti, kā arī skaņdarbus saksofonam. Būs iespēja komponistam personīgi uzdot jautājumus.

Kā varam lasīt interneta vietnē

, A. Altmanis ir komponists, klarnetists. Latviešu mūzikas vēsturē pirmā Basklarnetes koncerta autors. Latvijas Komponistu savienības un Latvijas Klarnetistu biedrības biedrs. Latvijas Kultūras Ministrijas 1995. gada stipendiāts. Dzimis 1950. gada 1. jūlijā Jelgavas rajona Sidrabenes pagastā.

Klarnetes spēli mācījies Jelgavas bērnu mūzikas skolā (absolvējis 1965. gadā) un Jelgavas mūzikas vidusskolā (1965 - 1969) pie pedagoga Jūlija Grūtupa. Studējis Latvijas Valsts konservatorijā (tagadējā Latvijas Mūzikas akadēmijā) Eduarda Medņa un Ģirta Pāžes klarnetes klasē (1986 - 1990 ), kā arī Romualda Kalsona kompozīcijas klasē (1991-1995).

Vairāku republikas mēroga klarnetistu un kompozīcijas konkursu laureāts. Koncertprogrammās visbiežāk pārstāvēts K. M.Vēbers, J. Brāmss, kā arī laikmetīgā mūzika. Muzicējis pūtēju orķestrī Rīga, Latvijas radio džeza orķestrī (klarnete, saksofons), Jelgavas bigbendā Gamma. Piedalījies džeza mūzikas konkursos un festivālos. 1981. gadā festivālā Liepājas dzintars par saksofona spēli saņēmis balvu kā labākais instrumentālists. Spēlējot, improvizējot, aranžējot un komponējot mūziku, A. Altmanis vienlīdz labi jūtas kā akadēmiskās, tā arī vieglās mūzikas žanrā.

Tiksimies koncertā