Satikšanās mūzikā…

31.janvārī Ziemeļkurzemes kamerorķestris ciemojās Ādažu Kultūras un Radošās izglītības centrā, lai caur mūzikas skaņām veidotu sadraudzību ar Ādažu Mākslas un Mūzikas skolas orķestri.

Pēcpusdienā notika koncerts, kurā abi orķestri spēlēja aktuālo skaņdarbu programmas. Ādažu Mūzikas skolas orķestris iepazīstināja mūs ar skaņdarbiem, kas tapuši pašu iestudētajai muzikālajai izrādei „Pasaka par Diegabiksi”, kura piedzīvoja pirmizrādi 2012.gada 1.maijā un tajā iesaistījās viss skolas kolektīvs!

Savukārt, Ziemeļkurzemes orķestris priecēja klausītājus ar Ziemassvētku programmu un skaņdarbu, kas tiek gatavots īpašam notikumam – orķestru konkursam, kas notiks jau pavasarī!

Ja jau reiz devāmies uz Ādažiem, tad nevarējām laist garām izdevību apmeklēt vienīgo čipsu ražotni Latvijā A/S „Latfood”, jeb mums zināmos „Ādažu Čipsus”. Turklāt, mums bija iespēja ne tikai noklausīties pamācošu lekciju par uzturu, bet arī apskatīt procesu, kā top čipsi, sāļās uzkodas, kā arī nogaršot tikko pagatavotus čipsus. Kā pačukstēja uzņēmuma darbinieki, pavisam drīz veikalos būs pieejams kāds jaunums, bet pagaidām tas, protams, ir noslēpums! Uzņēmuma telpas atstājām ar līdzi dotām dāvanām un krietnu zināšanu bagāžu. Jo nu mēs zinām, ka, lai pagatavotu 1 kg čipsu, nepieciešami 4 – 4,2 kg kartupeļu. Vai tu to zināji?

Par šo īso ceļojumu uz Ādažiem jāsaka liels paldies Vitai Zemturei (Ādažu Mūzikas skolas orķestra vadītājai), kā arī visam skolas kolektīvam par viesmīlīgo uzņemšanu. Gaidīsim arī ādažniekus ciemos pie mums. Protams, vēlamies pateikties Rojas domei par piešķirto transportu, kā arī Rojas, Dundagas un Talsu mūzikas skolu direktoriem par atbalstu.

 

Ziemeļkurzemes orķestra vārdā
Aija Barovska