Mūzikas un mākslas skolā noslēdzies pirmais pusgads

Iesācies jaunais gads, taču mūzikas un mākslas skolā tas jau ir otrais pusgads. Līdz ar to varam sacīt, ka puse no mācību gada ir aiz muguras. Atskatoties uz padarīto, gribas sacīt, ka audzēkņi un pedagogi ir labi pastrādājuši, jo Ziemassvētku koncertā “Zvani un zvaniņi skan”, kad mūs apciemoja arī Ziemassvētku vecītis, saņēmām daudz dāvanu (žagari pat netika pieminēti). Teicamnieku pulkā mākslas nodaļā bija tādi audzēkņi kā Aleks Kilmits, Ilva Kučere, Estere Jansone, Miks Kilmits, Amanda Petraša, Elza Alkšbirze, Beate Zeļģe, Jurita Cibule, Eva Kiršteine. Mūzikas nodaļā teicamnieki Ingus Andris Pērkons, Dans Daniels Gitendorfs un Elizabete Grundmane. Savukārt par aktīvu koncertdarbību tika sveikti Adriana Laura Gūtšmite, Ieva Grīnīte, Alise Zeļģe, Miķelis Gitendorfs, Gustavs Šneiders un Adriana Poremska.

Mākslas nodaļas audzēkņi piedalījās vairākos konkursos. Taču īpaši gribas atzīmēt Valsts Prezidenta izsludināto Ziemassvētku kartiņu konkursu. Balvā uz Rīgas pili tika aicinātas skolotājas Līga Reine - Smilgaine, Vizbulīte Puriņa, kā arī tie audzēkņi, kas zīmēja apsveikuma kartiņas. Protams, tas bija neaizmirstams piedzīvojums.

Rojas Mūzikas un mākslas skolas kolektīvs Latvijas 100. dzimšanas dienu atzīmēja ar koncertu un mākslas nodaļas audzēkņu izstādi. Katrs no audzēkņiem ar lielu dedzību atskaņoja skaņdarbus kuplajam klausītāju pulkam.

Klavieru klases audzēkņi A. E. Zeļģe, A. L. Gūtšmite, I. Grīnīte un viņu skolotājas Brigita Kvālberga un Lita Krūmiņa decembrī devās uz Kandavas Mākslas un mūzikas skolu, kur notika Kurzemes reģiona mūzikas skolu klavieru klašu audzēkņu festivāls. Festivālā piedalījās 41 audzēknis, ko bija sagatavojuši 26 pedagogi no 14 mūzikas skolām.

Kā nozīmīgs notikums jāmin Valsts konkurss Pūšaminstrumentu nodaļā. Skolotājs Jānis Popelis konkursa I kārtai sagatavoja visus audzēkņus. Uz II kārtu Ventspilī 21. janvārī dosies Līna Jaunozola, Linda Melānija Strautiņa un Laima Līduma - Reinholde.

Aktīvi koncertēja, sevišķi Ziemassvētku laikā, Ziemeļkurzemes kamerorķestris, diriģentes Indras Sproģes vadībā. Orķestris sniedza koncertus Jaunmoku pilī, Dundagā, Talsos un Spārē.

Gada nogalē izskanēja īpaši koncerti katrā nodaļā. Gan klavieru, gan akordeona un ģitāras klases, gan kora klases audzēkņi un pedagogi aicināja vecākus, radus un draugus uz koncertiem, kuros uzstājās visi audzēkņi. Katrs centās nospēlēt un nodziedāt pēc iespējas labāk.

Paldies par atbalstu visiem audzēkņu vecākiem. Esiet vienmēr mīļi gaidīti gan koncertos, gan ikdienā.

Paveroties kalendārā, redzam, ka līdz pat mācību gada beigām sagaidāmi interesanti koncerti, konkursi un izstādes. Gribētu minēt konkursu “Rojas ritmi”, kurš notiks jau 5. reizi, un organizatore Baiba Beraģe rūpīgi strādā pie sagatavošanās darbiem, Aprīlī pie mums viesosies orķestris un koris no Madonas mūzikas skolas. Kopā sniegsim apjomīgu koncertu. Koris “Roja” diriģentes Ineses Ozoliņas vadībā jau sācis darbu pie nākamo Skolēnu dziesmu svētku repertuāra gatavošanas, jo pirmā koru skate paredzēta aprīļa mēnesī. Varētu vēl uzskatīt mūsu plānus, taču ir jāatstāj vieta arī parastajam ikdienas mācību darbam!

Lai mums visiem jauks nākamais darba cēliens!