Mūzikas skolu koru konkurss „ Lai skan...” Rīgā Mūzikas akadēmijā

Rojas Mūzikas un mākslas skolas korim „Roja” Zelta Diploms !

12. martā J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notika J. Vītola IV Bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss „Lai skan!” Koris „Roja” diriģentes Ineses Ozoliņas vadībā startēja Kb2 kategorijā un 14 koru konkurencē izcīnīja Zelta Diplomu! Apsveicam un lepojamies, ka kārtējo reizi labā nozīmē Rojas vārds izskanējis visā Latvijā!

Konkurss tika veltīts J. Graubiņa daiļradei. Jau konkursa izvirzītie uzdevumi liecināja par to, ka šis konkurss būs nopietns pārbaudījums. Tie ir: sekmēt kora muzicēšanas nepārtrauktību laika posmā starp skolu Jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem, nostiprināt a cappella dziedāšanas tradīcijas, iepazīstināt skolēnus ar latviešu klasiķu mūzikas pērlēm, taču pāri visam – veicināt kolektīvās muzicēšanas prasmes, iemīlēt vokālās daudzbalsības mākslu.

Konkursā piedalījās 1627 dziedātāji no visas Latvijas. To vērtēja Latvijas labākie diriģenti: Arvīds Platpers – kordiriģents, pedagogs, pašreizējais Saemas deputāts, Māris Sirmais – diriģents, LMA kordiriģēšanas katedras vadītājs, Valsts Akadēmiskā kora „Latvija” mākslinieciskais vadītājs, Jānis Ernštreits – diriģents, pedagogs, Jānis Ozols – diriģents, mūziķis, TV personība.

Nenoliedzmi, stājoties šādas žūrijas priekšā, kājas nodrebētu nevienam vien dziedātājam. Mūsu bērni, protams, izjuta satraukumu, taču klausoties viņu sniegumā, to pat bija grūti pamanīt. Kā ievērojusi diriģente I. Ozoliņa, Rojas korim ir raksturīgs atbildīgos brīžos dziedāt labāk nekā mēģinājumos! Domāju, ka tas bērnu rakstura veidošanā arī ir viens no galvenajiem iemesliem, lai mācītos mūzikas skolā, spēlētu kādu instrumentu, dziedātu korī. Tikai neatlaidīgos mēģinājumos, caur dažādām grūtībām (bija brīdis, kad likās, ka jāatmet doma par piedalīšanos konkursā), cilvēks norūdās, kļūst stiprāks, gudrāks, vairo savu pašapziņu. Saprotu, ka manis uzrakstītais izklausās kā teksts no psiholoģijas grāmatas. Šoreiz tā ir dzīves realitāte.

Atgriežoties pie konkursa, varam secināt, ka esam līdzvērtīgi tādām pilsētām kā Tukums, Aglona, Saldus, Bauska. Jāsaka, ka kori no Rīgas punktu skaita ziņā palika dažus soļus aiz Rojas. Šajā grupā augstāko punktu skaitu ieguva Jelgavas mūzikas skolas koris „Allemande”, kurš arī tika izvirzīts uz fināla sacensībām, lai sacenstos ar citu kategoriju uzvarētājiem tajā pašā vakarā. Rezultātā konkursa „Mazo balvu” 300 Eur vērtībā ieguva VEF kultūras pils bērnu vokālais ansamblis „Poppy”, bet „Lielo balvu” 500 Eur vērtībā izcīnīja J. Mediņa 1. mūzikas skolas meiteņu koris „Vivace”.

Kora dalībnieku un diriģentes vārdā vēlos pateikties visiem atbalstītājiem – Rojas novada domei, skolas vadībai, pedagogiem, bērnu vecākiem (īpaši tiem, kas konkursu vēroja klātienē), kā arī visiem rojniekiem, kas augstu vērtē dziesmu, kam ir svarīgi, lai Rojas novadā dzīvo muzikāli izglītoti un kulturāli cilvēki!