Mazliet pa jokam…

Jau sesto gadu pēc kārtas, līdz ar skanīgām pavasara putnu čalām, ziedošiem narcišu ziediņiem, Rojas Mūzikas un mākslas skolas akordeonisti un ģitāristi izskandina savu kārtējo koncertu.

Šoreiz mazliet pajokojām ap tuvojošos vēlēšanu tēmu. Koncerta nosaukumā, šķiet iekodēts viss, kas raksturo mūsu kolektīvus – akordeonistu un ģitāristu saimi: Mazliet pa jokam…

Savas lomas spoži izspēlēja lielie un mazie ģitāristi, akordeonisti: Zane Maksakova, Loreta Krontāle, Alise Grosbaha, Marita Muceniece, Sandra Toporkova, Solvita Bite un aktieris visā savā būtībā – Māris Mūrnieks. Šo kolorīto aktieru trupu kopā satur trīs pedagogi: Maruta Zemture, Andrejs Zemturis un Baiba Beraģe un tas mums nemaz nav viegls uzdevums!

Koncertu aizsāka akordeonistu ansamblis, kura izpildījumā dzirdējām vieglā žanra melodijas, džezu, sambas ritmus, kā arī izcilā melodiķa un tango „tēva” A. Pjacolla skaņdarbus. Ansamblis muzicēja ar degsmi un izjūtu.

Ļoti interesanti un radoši savu koncertprogrammu veidoja ģitāristi. Dzirdējām gan solistus – Sabīni Briedi un Ati Trūbiņu, gan mazo ģitāristu ansambli, kuri klausītājus priecēja ar spāņu mūzikas temperamentu un latviešu tautas melodiju „Kumeliņi, kumeliņi”. Pārliecinoši muzicēja lielais ģitāristu ansamblis – Z. Hazena, S. Briede, A. Trūbiņš, E. Kiršteine, R. Mucenieks, G. Zanders, izpildot gan latviešu, gan ārvalstu komponistu populāras melodijas, izcili savu improvizācijas mākslu uz elektriskās ģitāras nodemonstrējot Atim Trūbiņam.

Jau otro gadu, savu darbību turpina akordeonisti – absolventi jeb „Zelta paaudze”: Marita Muceniece, Sandra Toporkova, Solvita Bite un Baiba Beraģe. Meiteņu izpildījumā dzirdējām pasaulē populāras melodijas, tādas kā „The final countdown”, „Can’t take my eyes of you”, „You raise my up” un vēl citas. Šie ir cilvēki, kuri savu instrumentu - akordeonu ir iemīlējuši tik ļoti, ka nespēj no tā šķirties jau vairāk kā 10 gadus pēc skolas absolvēšanas un tas vien pierāda, ka Roja var lepoties ar savu mazo, skanīgo namiņu Mazupītes krastā – Rojas Mūzikas un mākslas skolu un tās radošo kolektīvu, kuri savos audzēkņos „iekodē” mīlestību pret mūziku, kura neizgaist. Mēs, absolventu ansamblis, ļoti ceram, ka šī gada akordeona spēles absolventes papildinās mūsu rindas. Mēs gaidām jaunus dalībniekus!

Liels un sirsnīgs paldies visiem koncerta dalībniekiem, jo sagatavot koncertprogrammu tas nemaz nav tik viegli kā kādam varētu šķist. Tās ir garas mēģinājuma stundas, dienas, arī svētku dienas nav šķērslis mēģinājumiem. Saku milzīgu paldies visiem audzēkņiem, kas izturēja šo maratonu, novēlu neapstāties, nepielikt punktu, bet mērķēt nākotnē, lai atkal nākamgad mēs kopā varētu muzicēt, priecējot gan sevi, gan atnākušos klausītājus. Paldies Danai Čiblei, Egilam Mūrniekam un Edijam Jaņķevicam, paldies klausītājiem, bez jums nu nekā! Koncerts izskan, bet atmiņas un pozitīvās emocijas saglabājas.

Mūrnieku ģimenes pārdomas par koncertu:

„Akordeonistu grupa, kā vienmēr, uz augsta līmeņa muzikālajā izpildījuma. Tāpat neiztrūkstošais teātris noturēja skatītājus neatslābstošā uzmanībā. Par tradīciju kļuvis māksliniekiem apstrādāt aktuālas tēmas gan vietējā mērogā, gan valstī notiekošo. Šajā reizē tās bija tuvojošās vēlēšanas un ar tām saistītās problēmas. Viena otra tēma tika apspēlēta tik asi, ka iesakām šīs idejas aizsūtīt kādam no vadošajiem valsts satīriķiem. Tāpat uz augsta līmeņa bija arī ģitāristu grupa. Taču, ja muzikālais līmenis bija labs, tad varēja vairāk vēlēties teatrālisma. Ļoti gribētos redzēt mūzikā ieliktās emocijas izpaužamies arī ārēji.”

Klausītājas Ingas Maksakovas atziņas pēc koncerta:

"Koncerts sniedza daudzas pozitīvas emocijas. Pati personīgi biju ļoti iepriecināta par apsveikumu māmiņas dienā. Es ļoti priecājos par radošo garu un izdomu, kas ir jūtams katrā koncertā. Koncerts bija ļoti gaišs, sirsnīgs un jauks."