Mākslas skolas audzēkņu viesošanās ASV vēstniecībā

6.marta agrā rītā Rojas Mūzikas un mākslas skolas 9 audzēkņi un pedagogi devās uz ASV vēstniecību Rīgā. Mūs viesmīlīgi sagaidīja Linda Gaujeniete, kas aizveda līdz ASV vēstniecības izstāžu zālei, kur bija izstādīti mūsu audzēkņu darbi, kas no pagājušā gada priecē šīs vēstniecības apmeklētājus ar savām krāsu gammām un izjūtām. Mika Kristiana Kilmita darbs “Pavasara eksplozija” ceļos uz Ķīnu jo konsuls izrādīja lielu interesi par darbu, tāpēc darbiņš ceļos viņam līdzi. Te ir patiess prieks, ka kautkur tālu pasaulē, būs mūsu mākslas skolas audzēkņu darbs, par kuru priecāsies arī citi.

Mums bija dota iespēja iepazīties ar Nensiju Petitu – ASV vēstnieci Latvijā, kuru ASV Senāts apstiprināja 2015. gada 24. jūlijā. Vēstniece ir ASV ārlietu dienesta karjeras diplomāte, kura no 2013. gada līdz apstiprināšanai jaunajā amatā bija ASV Valsts Departamenta Eiropas un Eirāzijas biroja Rietumeiropas lietu pārvaldes direktore. No 2010. līdz 2013. gadam viņa vadīja Starptautiskā narkotiku apkarošanas un tiesībaizsardzības biroja Politikas plānošanas un koordinācijas nodaļu.

Vēstniece katram audzēknim apjautājās par mākslas darbu tapšenu. Pastāstīja par vēstniecību un tās darbu, kā arī, mums tika dota iespēja iepazīties ar vēstniecības telpām, kur varējām aplūkot dažādu mākslinieku mākslas darbus, kas pieskaņoti un iederās telpu interjērā.

Tad kad vizīti bija galā - devāmies mācību ekskursijā uz Latvijas Mākslas muzeju.

Paldies vēstniecībai par jauko uzņemšanu.