Latvijas gada ģitārists 2019

Katru gadu pavasarī notiek konkurss “Latvijas gada ģitārists”. Šajā reizē tas notika 12.aprīlī Iecavā. Konkursā piedalījās ap 80 klasiskās ģitāras spēlētāji, kuri tika sadalīti piecās vecuma grupās. Konkursantus vērtēja ģitāras spēles virtuozi, pedagogi Kaspars Zemītis, Māris Kupčs, Ainars Macpans, Ņikita Košeļevs un Vladimirs Kudrins.

No Rojas Mūzikas un mākslas skolas D grupā konkursā piedalījās 5. ģitārspēles klases audzēknis Miķelis Gitendorfs (pedagogs M.Zemture). Konkurence bija liela, šajā grupā startēja arī mūzikas vidusskolu audzēkņi. Pirmo vietu D grupā un titulu “Latvijas gada ģitārists 2019.” ieguva Liepājas mūzikas vidusskolas 4. kursa students Miks Akots, kuru visa Latvija pazīst kā TV konkursa “Radīti mūzikā 2015.” uzvarētāju.

Miķelis parādīja, atbilstoši savai klasei, labu sniegumu. Žūrija uzslavēja par labu programmu, skaņas toni. Protams, ka līdz Mika Akota un mūzikas vidusskolas līmenim puisim vēl jāaug. To arī viņam novēlu: pēc dažiem gadiem tā spēlēt un iegūt gada labākā ģitārista titulu.

Paldies visiem līdzjutējiem un Miķeļa vecākiem par atbalstu.