Latvijas gada ģitārists 2017

12. maijā no desmitiem rītā līdz pusastoņiem vakarā visa Iecavas mūzikas skola bija pilna ar ģitāristiem, konkursa “Latvijas gada ģitārists 2017.” dalībniekiem. 70 Latvijas labākie klasiskās ģitāras spēlētāji vecumā no 7 līdz 20 gadiem cīnījās par gada labākā ģitārista titulu. Konkursu rīkoja privātā mūzikas skola “BJMK Rokskola”sadarbībā ar Iecavas Mūzikas un mākslas skolu un Latvijas klasiskās ģitāraspēles skolotāju asociāciju. Prieks, ka viņu vidū bija arī trīs mūsu skolas audzēkņi: Aleksandra Tarlapa, Eva Kiršteine un Jaloliddin Makhmudov.

Pēc uzstāšanos katrs audzēknis saņēma objektīvu, mutisku žūrijas vērtējumu. Žūrija - Juļus Kurausks (Lietuva), Māris Kupčs, Ainars Macpans, veltīja labus vārdus par rojnieku sniegumu. Uzslavēja Aleksandru par lielo izaugsmi kopš iepriekšējā konkursa un Jaloliddinu par drosmīgu debiju viņa pirmajā konkursā, atzīmēja Evas muzikalitāti.

Esmu gandarīta, ka mēs tik īsā laikā spējām sagatavoties, jo nolikumu saņēmām tikai 1. aprīlī. Konkursā ir vērts piedalīties, pat ja audzēknis ir ģitārspēles ceļa sākumā, tā ir laba pieredze pārbaudīt sevi, paklausīties citus. Konkursā piedalījās daudz labu ģitāristu, arī no TV šova visiem pazīstamais Miks Akots. Paldies audzēkņiem par lielo ieguldīto darbu programmas sagatavošanā, izturību un sniegumu konkursā. Paldies vecākiem, direktoram J. Kivilam par atbalstu un līdzi jušanu. Paldies šoferim I. Krauzem.