Kora “Roja” panākumi koru skatēs

Liekas, ka pavisam nesen izskanēja XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. 2015. gadā šajos svētkos piedalījās vairāk kā 37000 dalībnieku, varējām vērot daudz skaistu un atmiņā paliekošu koncertu. Laiks nemanāmi rit uz priekšu un pavisam drīz “iesoļosim” 2020. gadā. Šis ir gads, kad skolēni no jauna pulcēsies Rīgā, lai iepriecinātu gan sevi, gan klausītājus ar skaistām dziesmām un dejām uz jaunas dziesmusvētku estrādes jau XII svētkos!

Protams, ka visā Latvijā notiek spraigs sagatavošanās darbs. Gan dziedātājiem, gan dejotājiem jau šajā gadā jāstājas žūrijas priekšā un jārāda, kas uz šo brīdi ir sagatavots. Arī Rojas Mūzikas un mākslas skolas 4.-9. kl. koris “Roja” diriģentes Ineses Ozoliņas vadībā cītīgi mācījās dziesmas, kuras veiksmīgi ir nodziedātas.

Pirmā starpnovadu koru skate notika 5. aprīlī Talsos, kurā savu dziedāšanas prasmi rādīja zēnu kori, 5. - 9. klašu kori un jauktie kori no Talsiem, Mērsraga, Rojas. Korus vērtēja diriģenti Gints Ceplenieks, Jana Paipa, Normunds Priednieks. Koris “Roja” ieguva augstākās pakāpes diplomu un iespēju piedalīties Latvijas izglītības iestāžu Kurzemes II kārtas konkursā.

Līdz II kārtas konkursam bija palikusi tikai nedēļa, kurā vēl jānoslīpē nākamās dziesmas. 11. aprīlī devāmies uz Kuldīgu, lai nu jau stātos priekšā daudz nopietnākai žūrijai un sacenstos ar ļoti spēcīgiem pretiniekiem. Lai arī svētki tika svinēti dziesmai, sajūtas kā sporta sacensībās - nostartēt pēc iespējas labāk! Žūrijas komisijas sastāvā bija virsdiriģenti Arvīds Platpers, Romāns Vanags, Edgars Vītols un Rita Platpere. Uzstājās 24 skolu kori no visas Kurzemes. Kā atzīmēja diriģenti, visā Latvijā šī gada skates ir izdziedātas un redzams vispārējais koru sagatavotības līmenis. Tika novēlēts turpināt mācīties nākamās dziesmas, jo 2020. gadā mūs sagaida jaunas skates!

Un nu pats galvenais - Kurzemes reģionā kori dziedāja ļoti labi un arī mūsu kora īpašumā diploms par I pakāpi. Apsveicam diriģenti I. Ozoliņu, dziedātājus! Par ieguldīto darbu kora sagatavošanā paldies skolas direktoram Jānim Kivilam, Indrai Sproģei. Paldies koncertmeistarei Gunitai Pauliņai un šoferītim Kārlim!