Konkurss "No prelūdijas līdz …"

No Rojas Mūzikas un mākslas skolas konkursam gatavojās 3.klases audzēkne Lāsma un 6.klases audzēknis Reinis. Skolotājas Brigitas Kvalbergas vadībā abi jaunie pianisti ar lielu atbildības sajūtu gāja uz mērķi.

Konkurss notika trijās grupās: "A" grupā 3.–4.klase, "B" grupā 5.–6.klase un "C" grupā 7.–9.klase. Katram dalībniekam bija jāatskaņo jebkura laikmeta un stila skaņdarbs ar nosaukumu "Prelūdija" un viens vai vairāki brīvas izvēles skaņdarbi.
Šajā reizē konkursa dalībnieki bija pārstāvēti no visa plašā Kurzemes reģiona – no Tukuma, Kandavas, Talsiem, Saldus, Dundagas, Valdemārpils, Kuldīgas un Liepājas.

 

Lāsma uzstājās "A" grupā, kurā pavisam piedalījās 21 dalībnieks. Mazajai meitenei šī bija pirmā uzstāšanās ārpus skolas. Lāsmas priekšnesums bija muzikāls un pārliecinošs. Lai ierindotos godalgoto vietu skaitā, pietrūka tikai 1 punkts. Bet meitene bija guvusi pieredzi un pārliecību, ka noteikti brauks atkal.
Reinis Jirgens startēja "B" grupā. Jāteic, ka Reinim jau ir krietna konkursu pieredze, un pagājušajā gadā Ventspilī Reinis ieguva III vietu. Šoreiz konkurence bija lielāka, tāpēc neizdevās apsteigt konkursantus no daudzajām mūzikas skolām.
Tomēr mums ir prieks un gandarījums par paveikto darbu, par gūto pieredzi un dalību konkursā. Novēlam arī turpmāk ļauties jauniem izaicinājumiem.