Konkurss MUSICA DA CAMERA 2013

13. martā Ogres Mūzikas skolā izskanēja Latvijas mūzikas skolu stīgu ansambļu un stīgu orķestru konkurss MUSICA DA CAMERA 2013, kuru organizēja Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācija, sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu un Ogres Mūzikas skolu.
 

Konkursā piedalījās 23 republikas skolas no visiem valsts reģioniem: 26 dažādi ansambļi un 8 stīgu orķestri, tajā skaitā arī Ziemeļkurzemes kamerorķestris (vadītāja Indra Sproģe).

Žūrijas komisijas priekšsēdētājs Andris Riekstiņš (vijolnieks, komponists, Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas pedagogs) rezumējot konkursa norisi atzīmēja Neskatoties uz komisijas garajām darba stundām, klausīties bija interesanti, jo kolektīvi pārsteidza ar daudzveidīgu repertuāru, radošu pieeju un teicamu izpildījumu.

Prieks, ka žūrijas komisijas priekšsēdētājs kā konkursa jaunatklājumu minēja tieši Ziemeļkurzemes kamerorķestri.

Stīgu orķestru grupā 1. vietu ieguva Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas Kamerorķestris ARMONICO (vad. Normunds Dreģis) (22.8 punkti), 2. vietu dalīja Ķekavas novada Jauniešu simfoniskā orķestra stīgu grupa (vad. Pēteris Plūme) un J.Norviļa Madonas mūzikas skolas kamerorķestris (vad. Mārtiņš Bergs) (21,6 punkti), savukārt Ziemeļkurzemes kamerorķestris ieguva atzinības rakstu (20,2 punkti).

Esam gandarīti, ka pirmo reizi piedaloties šāda veida konkursā esam pamanīti un novērtēti. Paldies visiem, kas domās un darbos juta līdzi un atbalstīja mūs. Orķestrim šis ir notikumiem bagāts laiks, jo jau 13.aprīlī tas muzicēs Kārļa Ferdinanda Amendas IX Mūzikas svētkos Talsos, bet aprīļa beigās Ziemeļkurzemes kamerorķestris dosies uz Jelgavu, kur notiks I Latvijas izglītības iestāžu simfonisko un kamerorķestru festivāls.