Konkurss - Latvijas gada ģitārists 2014

Jau trešo gadu pēc kārtas Latvijas labākie klasiskās ģitāras spēlētāji - bērni un jaunieši vecumā līdz 18 gadiem, tiekas konkursā „Latvijas gada ģitārists”. Šogad atlases konkursi notiek četros Latvijas novados un Rīgā. Visi dalībnieki tiek sadalīti 4 grupās, gada ģitārista titulu iegūst vecākās grupas uzvarētājs.
Kurzemes kārtas konkurss notika 5.aprīlī Latvijas ģitārspēles centrā Alsungā, kur sapulcējās 32 ģitāristi no Liepājas, Skrundas, Pāvilostas, Piltenes, Alsungas, Ventspils un Rojas mūzikas skolām un M.Kupča privātskolas (Liepāja).

No mūsu skolas konkursā piedalījās Aleksandra Tarlapa, Eva Kiršteine un Atis Trūbiņš (ped. M.Zemture). Pirmā no rojniekiem uzstājās Aleksandra (A grupa). Šī viņai bija pirmā lielākā uzstāšanās. Gribas paslavēt mūsu jauniņo ģitāristi par pārliecinošo, akurāto spēli.

Pēc tam savu sniegumu rādīja Eva Kiršteine (B grupa). Evas spēle bija emocionāla, katra frāzīte izjusta. Visilgāk savu uzstāšanos gaidīja Atis (D grupa konkursu sāka 16.30), bet tas netraucēja godam pārstāvēt savu skolu. Viņa atskaņotā ugunīgā Y.Shilina „Spāņu deja”patīkami pārsteidza pat žūrijas priekšsēdētāju. Viņa vēlējums Atim – turpināt spēlēt un gūt vēl lielākus panākumus.

Jaunos ģitāristus vērtēja ļoti kompetenta žūrija: Māris Kupčs (Latvija), Modris Baumanis (Latvija) un žūrijas priekšsēdētājs, Lietuvas un Latvijas ģitārspēles guru Julius Kurauskas (Lietuva). Pēc katra konkursanta uzstāšanos žūrija izteica savas domas par to. Prieks bija klausīties viņu labajos vārdos, veltītus visiem mūsu skolas audzēkņiem. Žūrija katrā grupā piešķīra tikai vienu pirmo, otro un trešo vietu, tāpēc jo lielāks lepnums, ka Eva Kiršteine un Atis Trūbiņš katrs savā grupā ieguva godpilno trešo vietu un tika izvirzīti uz finālu 29. aprīlī Rēzeknē koncertzālē „Gors”.

Pēc konkursa skolotājus un mazos māksliniekus ar koncertu priecēja žūrijas komisijas priekšsēdētājs Julius Kurauskas un klasiskās mūzikas izpildītāji Dainiusa Žilinska, Juozas Svetika, Audijusa Šerelis no Lietuvas.

Gribas teikt lielu paldies audzēkņu vecākiem par atbalstu. Sevišķi liels paldies Aleksandras Tarlapas ģimenei, kura mūs pavadīja un juta līdzi visu garo konkursa dienu.

Paldies direktoram un visam skolas kolektīvam, jo katrs mācību priekšmets dod savu ieguldījumu muzikalitātes attīstīšanā, muzikālās domāšanas un personības veidošanā. Tā kā tas ir mūsu visu nopelns.

Jaunajiem māksliniekiem vēlu veiksmi 29.04. Rēzeknē.