Konkurss - Dzirdi un zini

18. aprīlī Ventspils mūzikas vidusskolā notika konkurss mūzikas literatūrā ar nosaukumu Dzirdi un zini. Konkursā piedalījās Ventspils reģiona mūzikas skolu vecāko klašu audzēkņu komandas sešu cilvēku sastāvā no Ventspils, Kandavas, Kuldīgas, Piltenes, Talsiem, Valdemārpils, Dundagas, Rojas. Galvenais uzdevums - atpazīt dažādu laikmetu klasisko mūziku.
 

Mūsu skolas komanda Inga Pērkone, Helga Gūtšmite, Beate Olekte, Sabīne Briede, Elīza Otmane, Krista Otmane skolotājas Litas Krūmiņas vadībā bija sagatavojusies ļoti labi un kopvērtējumā ieguva 2. vietu. Priecājamies par sasniegumiem, jo konkurss bija pietiekami atraktīvs un sarežģīts.

 

Konkurss sastāvēja no mājas darba, kurš bija jāveido kā apsveikums un priekšnesums pārējiem dalībniekiem. Mūsu meitenes iestudēja īru deju. Tās apgūšana prasīja pacietīgu trenēšanos, soļu apgūšanu, bet pats galvenais - smaidu un taisnu muguru!
Konkursa tālākajā gaitā bija jāatpazīst 30 skaņdarbi, pie tam apmēram puse no tiem tika demonstrēti dažādos pārlikumos, aranžējumos, pat tēmu spēlējot apgrieztā secībā. Konkursa organizatori bija cītīgi pastrādājuši, līdz ar to pasākums noritēja bez sarežģījumiem.
Kamēr žūrija apspriedās, varējām baudīt Ventspils mūzikas vidusskolas audzēkņu koncertu. Dzirdējām dažādus instrumentus un ansambļus. Izpildītāji bija ļoti labā līmenī.
Vēlos izteikt pateicību komandas dalībniekiem, kolēģiem, direktoram par atbalstu un sapratni. Kā zināms, šis ir laiks, kad intensīvi gatavojamies skolas jubilejas pasākumam, līdz ar to "darba pilnas rokas".