Konkursa – festivāla „ ROJAS RITMI”gaidās

Rojas Mūzikas un mākslas skola 2015. gada 16. aprīlī savās mājās pulcēs mūzikas skolu audzēkņus, pedagogus uz I Vieglās un džeza mūzikas konkursu - festivālu. Pasākumam dots zīmīgs vārds – „Rojas ritmi”, jo kā atzīst pasākuma organizatori - Rojas Mūzikas un mākslas skolas pedagogi, Maruta Zemture un Baiba Beraģe, mēs ļoti ceram, ka Roja šajā dienā pulsēs vienā ritmā – Rojas ritmā. Pedagogi, organizējot šo konkursu – festivālu, cer pulcēt dalībniekus no visas Latvijas profesionālās ievirzes skolām, tā popularizējot vieglās un džeza mūzikas žanru, kā arī veicināt iemaņas ansambļa spēlē un pedagogiem sniegt iespēju papildināt zināšanas meistarklasēs, veicināt pieredzes apmaiņu, kā arī bagātināt Rojas novada kultūrvidi un veicināt tā atpazīstamību.

Konkursā – festivālā ņems dalību mūzikas skolu audzēkņi dažādās vecuma grupās un kategorijās, ņemot vērā konkursantu vecumu un dalībnieku skaitu ansamblī. Katrā kategorijā tiks piešķirtas godalgotās vietas, bet ikviens dalībnieks saņems piemiņas balvas. Specbalva tiks piešķirta pedagogam par orģinālaranžējumu vai skaņdarba pārlikumu.

Konkursa – festivāla ietvaros pedagogiem tiks dota lieliska iespēja papildināt zināšanas meistarklasēs. Vienu no tām pasniegs Latvijā viens no izcilākajiem latviešu akordeonistiem – Kaspars Gulbis. Viņš ir zināms ne vien kā solo mākslinieks, bet arī kā ansambļa dalībnieks, vieglās un džeza mūzikas žanra pārstāvis, pedagogs. Mākslinieks uzstājas prestižos akordeona mūzikas festivālos un koncertos, taču par savu prioritāti viņš uzskata mūzikas popularizēšanu jauniešu vidū. Kā arī meistarklase pie komponista, klarnetista Alvila Altmaņa. Viņa mūzika ir skanējusi gan Igaunijā, Somijā, Čehijā, Vācijā, Krievijā, Holandē un Amerikā. Spēlējot, improvizējot, aranžējot un komponējot mūziku, A.Altmanis vienlīdz labi jūtas kā akadēmiskās, tā arī vieglās mūzikas žanrā.

Organizatoriem šī pasākuma plānošana ir liels izaicinājums, bet reizē arī jauna pieredze. Mēs ceram, ka gala rezultātā tas pārvērtīsies par gandarījuma un labi paveikta darba sajūtu. Paši esam izlolojuši šo ideju un ceram, ka konkurss – festivāls noritēs pozitīvā gaisotnē, lai šī tradīcija tiktu turpināta. Savus tuvākos un tālākos mūzikas skolu kaimiņus aicinām pieņemt šo izaicinājumu, nebaidīties un piedalīties konkursā – festivālā. Novada ļaudīm - pārvarēt dažkārt tik ierasto kūtrumu un pievienoties klausītāju rindām.

Mēs strādājam aktīvi, lai 16. aprīlī Roja skanētu Rojas ritmos.
Uz satikšanos Rojā!