Koncertā “Skaņu pavasaris”

13. aprīļa pēcpusdienā Rojas kultūras centrā Rojas Mūzikas un mākslas skolas kolektīvs gaidīja klausītājus uz koru un kamerorķestru koncertu. Šoreiz klausītāju pulciņš likās tāds sarucis, laikam jau vakarā gaidāmā Raimonda Paula koncerta dēļ. Bet varbūt arī nē! Liekas, ka mūsdienās cilvēki vairāk domā par savu praktisko dzīvi, kultūras un garīgās vērtības liekot otrajā plānā. Lai nu kā, bet koncerts bija baudāms bez maksas, un vai nu bieži uz Roju atbrauc tik liela sastāva orķestris? Šajā dienā sagaidījām ciemiņus no Madonas un Jēkabpils!

Koncertā mūs iepriecināja Rojas MMS 4. -9. klašu koris “Roja” diriģentes Ineses Ozoliņas un koncertmeistara Jāņa Kivila vadībā, A. Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas koris, diriģente Diāna Vaice, J. Norviļa Madonas Mūzikas skolas koris, Jēkabpils un Madonas simfoniskie orķestri diriģenta Mārtiņa Berga vadībā.

“Skaņu pavasaris” izskanēja pilnā krāšņumā, jo dzirdējām dažādu stilu mūziku, varējām ieklausīties čella, vijoles, akordeona, eifonija, solo balss skaņās, kas kopā ar orķestri klausītājiem radīja neparastu, neikdienišķu sajūtu. Ar prieku varējām vērot jaunos mūziķus, kas skaņdarbus cetnās izpildīt ar lielu aizrautību un muzikalitāti.

Koncerta noslēgumā visi kori un orķestris apvienojās emocionālā priekšnesumā, atskaņojot Ē. Ešenvalda “Dvēsles dziesmu” un Z. Liepiņa dziesmu “Svētī debesīs šo zemi”.

Skolas direktors visiem mūziķiem novēlēja veiksmi eksāmenu laikā, patīkamu mājupceļu. Cerams, ka šis draudzības koncerts dos jaunu spēku arī Rojas audzēkņiem un skolotājiem turpmākajā darbā!