Klavieru klases audzēkņu festivālā Kandavā

5. decembrī Rojas Mūzikas un mākslas skolas klavieru klases audzēkņi Alise Elizabete Zeļģe, Adriana Laura Gūtšmite, Ieva Grīnīte un viņu skolotājas Brigita Kvālberga un Lita Krūmiņa devās uz Kandavas Mākslas un mūzikas skolu. Šeit notika Kurzemes reģiona mūzikas skolu klavieru klašu audzēkņu festivāls.

Festivālā piedalījās 41 audzēknis, ko bija sagatavojuši 26 pedagogi no 14 mūzikas skolām. Kandavas MMS direktore Maruta Balode klātesošos uzrunāja ļoti emocionāli un aicināja no sirds izbaudīt koncertu. Viņa uzsvēra, ka, lai arī Latvijas simtgades nozīmīgākie pasākumi ir izskanējuši, šī diena tiks veltīta Latvijai, jo jaunie pianisti savu dāvanu var izspēlēt uz klavieru taustiņiem. Katrs audzēknis izpildīja divus skaņdarbus un viens no tiem bija latviešu komponista skaņdarbs.

Mūsu skolas audzēkņu sniegums uz pārējo skolu fona izcēlās ar muzikalitāti. Alisei šī bija viena no pirmajām uzstāšanās reizēm tik plašas un kompetentas auditorijas priekšā. Jāatzīmē, ka viņa koncertā nospēlēja pat labāk nekā mēģinājumos. Jau vairākus gadus ar labiem panākumiem Adriana un Ieva spēlē kopā klavieru ansamblī. Arī šoreiz meitenes muzicēja duetā. Klausītāji varēja uzmundrināties, Viļņa Salaka latviešu tautas dejas ritmos un nedaudz patīkami izbrīnīties par Ludviga van Bēthovena skaņdarbu “Elīzei,” kurš izskanēja neparastā, mūsdienīgā džeza versijā. Pēc aplausiem spriežot, klātesošajiem patika.

Ņemot vērā to, ka bija jānoklausās tik daudz dalībnieku, festivāls ilga vairāk kā trīs stundas. Protams, bija brīži, kad likās, ka ir par daudz, taču gandarījums par paveikto izkliedēja šīs domas!