Kas cenšas, tas sasniedz

Latviešu sakāmvārds

Mazliet vējainā un sniegoti ieskautā 20. februāra rītā, Rojas Mūzikas un mākslas skolas 6. klases akordeona spēles audzēkne Zane Maksakova (ped. Baiba Beraģe) ar vislielāko atbildības sajūtu devās uz Talsu mūzikas skolu, kur norisinājās V Starptautisko mūzikas skolu akordeonistu – solistu konkursa II kārta. Konkurss norisinājās trīs vecuma grupās. Dalību tajā ņēma Ventspils, Talsu, Valdemārpils, Kuldīgas, Kandavas un Rojas mūzikas skolu akordeona spēles audzēkņi. Kopējais dalībnieku skaits – 13!

Konkursu atklāja paši jaunākie dalībnieki – 2 braši zēni, Talsu mūzikas skolas un Ventspils mūzikas vidusskolas audzēkņi.

Visplašāk pārstāvētā bija vidējā vecuma grupa. Šajā grupā startēja 8 audzēkņi.

Trešā grupa, trīspadsmitais uzstāšanās kārtas numurs – Zane Maksakova, Rojas Mūzikas un mākslas skola. Taču šoreiz šis „13” tiešām bija mums laimīgs, jo Zane sīvā konkurencē, piekāpjoties 2. vietai tikai ar nelielu punktu starpību, izcīnīja 3.vietu savā grupā.

 

Gribas uzslavēt Zanes ļoti augsto atbildības sajūtu, degsmi ar kādu viņa gatavojās šim konkursam, ik dienu strādājot vairākas stundas, pat sestdienas un svētdienas mums bija darba dienas. Šis rezultāts – 3. vieta V Starptautiskajā mūzikas skolu akordeonistu – solistu konkursa II kārtā ir izcīnīts smagā un mērķtiecīgā darbā. Par to es saku vislielāko paldies pašai audzēknei un novēlu neapstāties pie šī sasnieguma, doties tālāk un sasniegt jaunas virsotnes! Paldies Zanes vecākiem, Rojas Mūzikas un mākslas skolas pedagoģēm Inesei Ozoliņai un Marutai Zemturei par sniegto atbalstu. Paldies skolas direktoram Jānim Kivilam par iespēju piedalīties konkursā.

Pedagoģes Ineses Ozoliņas atziņas: „Konkurss noritēja patīkamā gaisotnē. Visu skolu audzēkņi bija ļoti gatavojušies. Arī žūrija bija labvēlīga. Žūrijas uzdevums bija izvēlēties labākos, kuriem jāpārstāv Kurzemes reģions V Starptautiskajā mūzikas skolu akordeonistu – solistu konkursa III kārtā Limbažos. Tad nu paši labākie tika izvirzīti. Zane – malacis! Pirmā lielā uzstāšanās, pirmais konkurss un tik labi rezultāti. Apsveicu!”

 

Pedagoģes Marutas Zemtures komentārs par redzēto un dzirdēto: „ Konkursi, tie ir zināma veida svētki, kurā satiekas labākie audzēkņi un skolotāji no visām skolām. Tā arī šajā reizē spēkiem mērojās jaunie mūziķi no 6 skolām. Patika, ka skolotāji bija padomājuši par interesantām programmām. Varēja dzirdēt skaņdarbus no klasikas līdz mūsdienīgai mūzikai. Priecēja centība un atbildības sajūta, ar kādu jaunie mākslinieki kāpa uz skatuves. Liels prieks par mūsu skolas audzēknes Zanes Maksakovas un skolotājas Baibas Beraģes iegūto trešo vietu vecākajā grupā. Domāju, ka žūrijai bija grūti sadalīt vietas, jo otrās un trešās vietas ieguvēju sniegumi bija diezgan līdzvērtīgi. Ceru, ka šis konkurss iedvesmos Zani tāpat turpināt. Novēlu abām neapstāties pie sasniegtā.