Jelgavas MV klavieru nodaļas absolventu koncerts

11. maijā Rojas MMS viesojās Jelgavas mūzikas vidusskolas klavieru nodaļas skolotāja Edīte Kivila ar saviem šī gada absolventiem - Aldi Kalnu un Helgu Gūtšmiti.

Mūzikas skolas beigšanas eksāmenā audzēkņi izpilda noteiktu programmu - polifoniju, lielas formas skaņdarbu, etīdi, divus skaņdarbus, no kuriem viens ir latviešu komponista skaņdarbs. Mūzikas skolas un mūzikas vidusskolas programmas atšķiras ar grūtības pakāpi.

A. Kalns šogad beidz 8. klasi. Viņš ir Edītes audzēknis, kurš klavierspēli apguvis ļoti augstā līmenī. Ar labiem panākumiem regulāri piedalījies dažādos konkursos. Šajā koncertā Aldis pārsteidza klausītājus lieliski sadarbojoties ar instrumentu, toņa veidošanu un tehniskajām spējām. J. S. Baha Prelūdija un fūga do minorā izskanēja ievērojot labākās polifonijas atskaņošanas tradīcijas. Ļoti skaisti, organiski un krāsaini izskanēja P.Vaska skaņdarbs Vasaras vakara mūzika. 15. maijā A. Kalns nospēlēja eksāmenu Jelgavā un ieguva 10 balles. Apsveicam un novēlam viņam turpināt apgūt muzikālo izglītību!

Kā nākamā uzstājās Helga Gūtšmite, kura ir arī mūsu skolas absolvente. Četru gadu laikā, ko pavadījusi Jelgavā, Helga ar savu darbu un mērķtiecību panākusi ievērojamu muzikālo un tehnisko izaugsmi. Protams, liela loma viņas attīstībā ir profesināli labam pedagogam, kāda ir Edīte. Izskanēja sarežģīta beigšanas programma. F. Šopēna Etīde prasīja labu tehniku un izturību. J. Haidna Sonāte izskanēja ar vieglumu un dzīvesprieku. S. Prokofjeva Sonāte la minorā izcēlās ar sarežģītu harmoniju un mūsdienīgiem ritma zīmējumiem. Ne katrs ar to spētu tikt galā! Helgai viss izdevās. Atliek tikai novēlēt, lai izdodas veiksmīgi nokārtot beigšanas eksāmenu!

Paldies Edītei par ieguldīto darbu audzēkņu sagatavošanā un iespēju baudīt kvalitatīvu koncertu!

 

Brigita Kvālberga