Jauno vokālistu konkurss - Jūras zvaigzne

Operdziedātājai Alīdai Vānei veltītais II Kurzemes mūzikas skolu kora klašu solistu un duetu konkurss Jūras zvaigzne notika Ventspils Livonijas ordeņa pilī. Konkursā piedalījās 46 dalībnieki no Ventspils, Kuldīgas, Talsu, Valdemārpils, Sabiles, Dundagas – Kolkas nodaļas, Piltenes, Aizputes, Rojas mūzikas skolām. Konkursa dalībniekus vērtēja profesionāla žūrija un tas notika visas dienas garumā.
 

25. oktobris Rojas Mūzikas un mākslas skolas kora klases audzēkņiem Ingum Andrim Pērkonam, Egijai Akmeņlaukai un Elizabetei Romijai Gegerniecei bija īpaša diena, jo jaunajiem dziedātājiem bija jādodas uz Ventspili, lai piedalītos konkursā. Katrs sapratīs to, ka piedalīšanās dažādos konkursos vienmēr saistīta ar uztraukumu, cerībām, pacietību un lielu ieguldīto darbu.

Audzēkņus sagatavoja skolotāja Lita Krūmiņa. Par to, lai bērni varētu nodziedāt ļoti labi rūpējās koncertmeistare Brigita Kvālberga. Klausoties konkursu, vairākkārt nodomāju – cik labi, ka mums ir tik laba koncertmeistare! Paldies par to!

Konkursi atšķiras no parastajiem koncertiem ar to, ka tiek dots publisks vērtējums, kā arī sadalītas vietas. Katrs no dalībniekiem vēlas nodziedāt pēc iespējas labāk un saņemt par to atzinību.

Mūsējiem izdevās! I. A. Pērkons ieguva 2. vietu, aizraudams klausītājus ar populāro un reizē sarežģīto neapoliešu dziesmu „O SOLE MIO”. E. Akmeņlauka ieguva diplomu par „atraktīvāko priekšnesumu”. E. R. Gegerniece vērtējumam nodeva A. Žilinska dziesmu „Komponistam”, kas pils velvēs izskanēja ar īpašu noskaņu un saņēma Atzinības rakstu.

Pateicos audzēkņiem par apzinīgu mācīšanos, jo diemžēl ar talantu ir par maz – tas nemitīgi jāpilnveido.

Audzēkņi bija pacilāti par to, ka mūs klātienē atbalstīja direktors Jānis Kivils, skolotāja Inese Ozoliņa, kā arī Egijas mamma - Iveta Akmeņlauka. Protams, sajutām interesi arī no mājās palicējiem – vecākiem un skolotājiem, no kuriem saņēmām telefona zvanus. Paldies visiem!

Bet zināms, ka katras beigas ir kā jauna sākums! 9. janvārī Rojas Mūzikas un mākslas skolā notiks Mūzikas skolu kora klašu audzēkņu Valsts konkursa Dziedāšanā otrā kārta. Šis būs ļoti nozīmīgs konkurss, jo tajā piedalīsies visas Latvijas mūzikas skolas. Turpināsim dziedāt, trenēties, pilnveidoties un attīstīties!