Jauno pianistu konkurss Ventspilī

Katru gadu Ventspils mūzikas skola rīko Kurzemes reģiona pianistu konkursu, kuram ir nozīmīga loma arī Rojas jauno mūziķu attīstībā un radošo spēju atklāšanā.

Konkursam dots īpašs nosaukums – „No prelūdijas līdz...” Tas nozīmē, ka vienam no atskaņotajiem skaņdarbiem jābūt prelūdijai. Šogad pirmoreiz prelūdijai pievienojusies daina, poēma, skice vai skicējums, tā kā pedagogu un audzēkņu iespējas repertuāra izvēlē ievērojami paplašinājušās. Konkursā var piedalīties visu klašu audzēkņi, sākot no pašiem mazākajiem (1.kl.) līdz pat 9.klasei.

Jau otro gadu pēc kārtas uz konkursu devās Rojas MMS 5. klases audzēknes Ieva Grīnīte un Adriana Laura Gūtšmite (ped. Antra Upeniece). Šogad uzdevums bija grūtāks, jo, sākot ar C grupu, programmā bija jāiekļauj arī etīde, pavisam atskaņojot 3 skaņdarbus. Darbs neaprobežojās ar ierastajām divām mācību stundām nedēļā. Tie bija mēģinājumi katru dienu, kas prasīja lielu izturību un neatlaidību. Līdztekus turpinājās arī darbs mājās, kas nebija iespējams bez vecāku atbalsta. Lai netraucētu gatavoties lielajam notikumam, tika pat pārvietotas klavieres uz attālāku mājas galu. Ko gan neziedosi mākslas labā!

Beidzot klāt 17. februāris, ceļš no Rojas uz Ventspili paiet ātri. Nokļūstam klavieru skaņām piepildītā namā. Konkurss jau sācies, uzstājas paši mazākie, bet mums jāgaida pārtraukums, lai tiktu zālē un pamēģinātu, kā skan Stainway flīģelis. Dalībnieku vidū pianisti no dažādām Kurzemes reģiona skolām – Kuldīgas, Dundagas, Kandavas, Talsiem, Skrundas un Liepājas.

Kad apbalvoti iepriekšējo grupu dalībnieki, turpinās konkurss un pienākusi kārta arī Ievai un Adrianai. Meitenes veiksmīgi pārvarējušas uztraukumu, un droši un pārliecinoši atskaņo savu programmu. Rezultātā Ievai - III vieta un Adrianai - Atzinības raksts!

Liels paldies par atbalstu konkursa dienā abām meiteņu mammām, kas mēroja ceļu uz Ventspili un turēja īkšķus un skolotājai Brigitai Kvālbergai, kas, savukārt, sniedza atbalstu man. Paldies jāsaka mūsu skolas direktoram Jānim Kivilam par sagādāto busiņu un šoferītim Imantam par ērto braucienu. Ceru, ka meitenes saprata, kāds darbs jāiegulda, lai tas vainagotos panākumiem. Novēlu doties tālāk un sasniegt arvien jaunas virsotnes skaistajā mūzikas pasaulē!