Jauno mūziķu un mākslinieku konkursā “Mākslu duets”

4. novembrī Carnikavas Mūzikas un mākslas skolā notika 1. starptautiskais jauno mūziķu un mākslinieku konkurss “Mākslu Duets”, kurā piedalījās 60 jaunie mākslinieki un mūziķi no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām – Carnikavas, Ādažiem, Rojas, Ikšķiles, Liepājas, Ventspils, Rīgas, Smiltenes un Lietuvas.

Konkursa koncepcija - pirmoreiz izmēģināta praksē reāla mākslas un mūzikas sintēze uz skatuves, kur jaunais māklinieks veido savu darbu, kamēr mūziķis atskaņo savu skaņdarbu par dabas parādību tēmu.

Žūrijas komisija ļoti ievērojama - Aleksandrs Naumovs (Latvijas Mākslas Akadēmija), Jānis Dukāts (J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola), Ieva Nagliņa (LMA Grafikas katedra), mūziķi – Juris Kalnciems (Latvijas Mūzikas Akadēmija), Raimonds Ozols (Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris) un Andris Arnicāns (E.Dārziņa Mūzikas vidusskola). Rojas Mūzikas un mākslas skolu konkursā pārstāvēja akordeona klases audzēknis Ingus Andris Pērkons (ped. Baiba Beraģe) un mākslas nodaļas audzēkņi Evija Mindere un Miks Kristians Kilmits (ped. Līga Reine). Gribas uzslavēt visus audzēkņus, jo konkursa diena bija ļoti saspringta, konkursantiem bija jāiztur divas kārtas. Rezultāts priecē gan audzēkņus, gan pedagogus, jo sīvā konkurencē Evija Mindere savā pirmajā konkursā izcīnīja Atzinības rakstu. Akordeona spēles audzēknis Ingus Andris Pērkons izcēlās ar pārliecinošu un drošu sniegumu, saņemot Atzinības rakstu un uzslavas no konkursa organizētājiem un pedagogiem. Savukārt Miks Kristians Kilmits, ļoti sīvā konkurencē godam izcīnīja 3. vietu, saņemot diplomu un prēmiju.

Pedagoģes Baiba Beraģe un Līga Reine ir gandarītas par konkursa rezultātu, jo Roja atkal cīnījās ar Rīgas reģiona skolām, mūzikas vidusskolas audzēkņiem un par konkursa rezultātu varam būt vienīgi lepni. Lai audzēkņiem izdodas atgūties pēc smagās un notikumiem pārbagātās darba dienas un cīnīties jaunos konkursos, sasniedzot labus rezultātus.

Paldies audzēkņiem, vecākiem, direktoram J. Kivilam, Rojas novada domei un šoferim I. Krauzem.