IV Latvijas Mūzikas skolu Kora klašu solo, duetu un trio konkurss “Jūras zvaigzne” Ventspilī

19. oktobra rītā Rojas Mūzikas un mākslas skolas jaunie dziedātāji kopā ar saviem pedagogiem devās uz Ventspili, kur notika IV Latvijas Mūzikas skolu kora klašu solistu, duetu un trio konkurss – JŪRAS ZVAIGZNE, kurš tika veltīts operdziedātājai Alīdai Vānei.

Šogad konkurss notika Ventspils Livonijas ordeņa pils kapelā. Nelielā koncertzāle var lepoties ar labu akustiku un īpašu auru. Iespējams arī tas bija viens no priekšnoteikumiem labiem rezultātiem. Žūrijas priekšsēdētāja atbildīgajā amatā stājās operdziedātājs Aivars Krancmanis (viņu iepazīstam arī kā aktieri seriālā „Svešā seja”), Maija Solovjova - Ventspils Mūzikas vidusskolas skolotāja, komponiste, ērģelniece un Evija Vanaga – J. Mediņa zēnu kora koncertmeistare.

Šajā gadā konkurss bija pārstāvēts īpaši kupli. Kopumā sacentās 80 jaunie dziedātāji dažādās vecuma grupās un kategorijās, viņus pavadīja 50 skolotāji. Klausījāmies talantus no Rīgas, Jūrmalas, Ogres, Ikšķiles, Babītes, Saldus, Vaiņodes, Lielvārdes, Liepājas, Amatas, Ventspils, Kuldīgas, Piltenes, Talsiem, Valdemārpils, Kolkas, Sabiles.

Līdz ar to īpašs prieks par mūsu skolas audzēkni Keitu Annu Mitenbergu (ped. Inese Ozoliņa, koncertmeistare Brigita Kvālberga), kura starp 25 dziedātājiem ieguva godpilno 3. vietu! Keita dziedāja tīri, vienkārši, drosmīgi, aizkustinot klausītāju sirdis. Viņas izpildījumā izskanēja tautas dziesma „Saule pina vainadziņ`” un J. Lūsēna dziesma „Malvīne”

Tāpat lepojamies ar skolas ansambli „Rondo” (ped. Lita Krūmiņa), kura sastāvā dzied Betija Ābolkalna, Emīlija Ozoliņa un Liāna Indriksone. Meitenes pirmo reizi startēja šāda mēroga konkursā un ieguva žūrijas atzinību – diplomu par oriģinālāko priekšnesumu. Tika sasniegts mūsu mērķis – konkursā ienest jaunas krāsas. Tas mums izdevās, jo Emīlija kuplināja džeza kanona izpildījumu ar saksofona improvizāciju, kā arī meitenes izpildīja skolotājas L. Krūmiņas tautas dziesmas apdari, kura tika komponēta speciāli šim notikumam. Jāpiebilst, ka šajā grupā uzstājās brīnišķīgi trio no Ogres, Lielvārdes un Ventspils.

Sakarā ar tik lielu dalībnieku skaitu, diena izvērtās gara un notikumiem bagāta. Paldies šoferītim Kārlim, kā arī visiem, kuri mums mājās juta līdzi. Kā allaž, lielākie paldies vecākiem, direktoram Jānim Kivilam un visiem pārējiem, kuri domās bija ar mums.