GADA ĢITĀRISTS NOSKAIDROTS

Šī mācību gada otrais pusgads Rojas Mūzikas un mākslas skolas Ģitāras spēles audzēkņiem un pedagogiem aizritējis zem konkursa „Latvijas gada ģitārists 2014” zvaigznes. Kurzemes atlases kārtas konkurss notika 5.aprīlī Latvijas ģitārspēles centrā Alsungā, kur sapulcējās 32 ģitāristi no Liepājas, Skrundas, Pāvilostas, Piltenes, Alsungas, Ventspils un Rojas mūzikas skolām un M.Kupča privātskolas (Liepāja). No mūsu skolas konkursā piedalījās Aleksandra Tarlapa, Eva Kiršteine un Atis Trūbiņš (ped. M. Zemture). Jaunos ģitāristus vērtēja ļoti kompetenta žūrija: Māris Kupčs (Latvija), Modris Baumanis (Latvija) un žūrijas priekšsēdētājs, Lietuvas un Latvijas ģitārspēles guru Julius Kurauskas (Lietuva). Pēc katra konkursanta uzstāšanos žūrija izteica savas domas par to sniegumu. Prieks bija klausīties viņu labajos vārdos, veltītus visiem mūsu skolas audzēkņiem. Žūrija katrā grupā piešķīra tikai vienu pirmo, otro un trešo vietu, tāpēc jo lielāks lepnums, ka Eva Kiršteine un Atis Trūbiņš katrs savā grupā ieguva godpilno trešo vietu un tika izvirzīti uz finālu 29. aprīlī Rēzeknē. Gribas paslavēt mūsu jauniņo ģitāristi Aleksandru Tarlapu par pārliecinošo, akurāto spēli un rūpīgo gatavošanos konkursam.

29. aprīļa agrā rītā audzēkņi Eva Kiršteine, Atis Trūbiņš un pedagogi mēroja tālo ceļu uz Rēzekni, lai godam startētu konkursa fināla kārtā. Šeit pulcējās paši labākie, talantīgākie Latvijas ģitārspēles jaunie virtuozi, liels prieks, ka no mūsu skolas uzreiz 2 audzēkņi.

Pārliecinošu sniegumu demonstrēja Eva Kiršteine, izpildot programmu emocionāli un izjusti savā manierē, ierindojoties 9. vietā savā grupā, kas reizē nozīmē 9. labākā Latvijā!

Vienkārši fantastiski – tā varētu raksturot mūsu skolas jaunā ģitārista Ata Trūbiņa sniegumu konkursā. Atis startēja pats pēdējais, noslēdzot konkursa dienu 18.00 vakarā. Tādu publikas mīlestību un ovācijas zālē, kādas piedzīvoja Atis pēc savas uzstāšanās, tādas dzirdēja tikai viens konkursants – mūsu skolas audzēknis Atis Trūbiņš, pēc žūrijas vērtējuma ierindojoties 5. vietā Latvijā, tikai 0,6 punktiem pietrūkstot no trešās vietas. Gribas novēlēt, lai Atis neapstājas pie sasniegtā un arī turpmāk priecē klausītājus, jo tieši klausītāji ir visobjektīvākā žūrija.

Gribas teikt lielu paldies audzēkņu vecākiem par atbalstu. Sevišķi liels paldies Aleksandras Tarlapas ģimenei. Paldies audzēkņiem par lielo darba sparu un ieguldīto laiku un darbu, lai sekmīgi startētu konkursā. Paldies direktoram Jānim Kivilam par sagādāto transportu.