Džeza un vieglās mūzikas konkurss „ Rojas ritmi 2017”

4.martā Rojā jau no agra rīta pulcējās paši uzņēmīgākie, labākie un mērķtiecīgākie vieglās un džeza mūzikas ansambļu dalībnieki un pedagogi, lai ņemtu dalību konkursā Rojas ritmi 2017! Šogad konkurss izskanēja kā apsveikums un dāvana gaidāmajai Rojas Mūzikas un mākslas skolas 50 gadu jubilejai 8.aprīlī.

Konkursā savu dalību pieteica 21 ansamblis no visas Latvijas profesionālās ievirzes izglītības skolām – Grobiņas Mūzikas un mākslas skolas, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas, Nīgrandes Mūzikas skolas, Valdemārpils Mūzikas un mākslas skolas, BJMK “Rokskolas”, PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskolas”, Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas, Jelgavas Mūzikas vidusskolas, Ozolnieku Mūzikas skolas, Talsu Mūzikas skolas, Garkalnes Mākslu un Vispārizglītojošās vidusskolas, Jāņa Dūmiņa Baldones Mūzikas skolas, Babītes Mūzikas skolas un Rojas Mūzikas un mākslas skolas.

Konkursa organizatoriem bija milzīgs prieks un pagodinājums pieteikt izcilu un ļoti kompetentu žūriju: ģitārists, komponists, pedagogs - Kaspars Zemītis; dziedātāja, vokālā pedagoģe, ansambļu un kora vadītāja – Ieva Sutugova; izcils pianists, pedagogs, aranžētājs – Jānis Miltiņš; klarnetists, pedagogs, lektors – Jānis Ansons.

Žūrija lēma pasniegt atzinības par veiksmīgu piedalīšanos un godalgoto vietu diploms šādiem sastāviem:

Duetu – trio kategorijā:

 • I vieta – Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas akordeonu duetam (ped. Līga Catlaka);
 • II vieta - Nīgrandes mūzikas skolas ģitāristu trio “Nīgrande” (ped. Artis Šulbergs);
 • III vieta - Rojas Mūzikas un mākslas skolas klavieru duetam (ped. Brigita Kvalberga);
 • Atzinība par veiksmīgu piedalīšanos – Babītes Mūzikas skolas akordeonu duetam (ped. Anda Bikauniece);
 • Atzinība par veiksmīgu piedalīšanos – Grobiņas Mūzikas un mākslas skolas ģitāristu trio (ped. Antra Arnolda).

Kvartetu – kvintetu kategorijā:

 • I vieta - Rojas Mūzikas un mākslas skolas ģitāristu kvintetam (ped. Maruta Zemture);
 • II vieta - PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas ģitāristu ansamblim (ped. Reinis Krūziņš);
 • III vieta - Talsu Mūzikas skolas flautu kvartetam (ped. Lineta Mūrniece);
 • III vieta - Rojas Mūzikas un mākslas skolas klarnešu kvartetam (ped. Jānis Popelis).

Jaukto ansambļu kategorijā:

 • I vieta - Valdemārpils Mūzikas un mākslas skolas instrumentālais ansamblim “Piektais vilnis” (ped. Gunta Vecvagare);
 • I vieta - Garkalnes Mākslu un Vispārizglītojošā vidusskolas vokālinstrumentālam ansamblis Nr.2 (ped. Anita Zambare, Ivars Jercums);
 • I vieta - Jelgavas Mūzikas vidusskolas mazajam “Combo” (ped. Kārlis Krusts);
 • II vieta – Jāņa Dūmiņa Baldones Mūzikas skolas instrumentālajam ansamblim “MUZI-FI” (ped. Anda Bikauniece);
 • II vieta - Ozolnieku Mūzikas skolas ansamblim (ped. Agnese Biteriņa);
 • III vieta - Rojas Mūzikas un mākslas skolas kameransamblim (ped. Indra Sproģe);
 • Atzinība par veiksmīgu piedalīšanos - Garkalnes Mākslu un Vispārizglītojošās vidusskola vokālinstrumentālajam ansamblim Nr.1 (ped. Anita Zambare, Ivars Jercums);
 • Atzinība par veiksmīgu piedalīšanos - BJMK Rokskolas grupai Levitating Souls (ped. Ervīns Ramiņš);
 • Atzinība par veiksmīgu piedalīšanos - Valdemārpils Mūzikas un mākslas skolas kameransmablim “Quatro” (ped. Gunta Vecvagare).

 

Konkursa Grand Prix savā īpašumā ieguva Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidussolas džeza ansamblis (ped. Toms Lipskis), balvā iegūstot trofeju un čeku 100 EUR vērtībā.

Organizatoru simpātiju balva - Ozolnieku Mūzikas skolas jaunie censoņi.

Konkursa žūrija un organizētāji īpaši pateicās pedagogiem, kuri konkursam pieteica savus orģināldarbus, pasniedzot Rojas mākslinieku darbus:

 1. Gunta Vecvagare “Dziesma bez vārdiem”- Valdemārpils Mūzikas un mākslas skola;
 2. Toms Lipskis “Komēta” – J. Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskola;
 3. Reinis Krūziņš “Pārsteigums svinga stilā” – PIKC Ventspils Mūzikas vidusskola;
 4. Grupa “Levitating Souls” “Crafting Souls” – BJMK Rokskola
 5. Līga Catlaka “Visi jēri mājās dzina” – Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skola.

 

Specbalvu par Gipsy King sķaņdarba “Iedvesma” pārlikumu savā īpašumā ieguva Rojas Mūzikas un mākslas skolas pedagoģe Maruta Zemture.

Savu simpātiju balvu 99 EUR apmērā konkursa noslēgumā pasniedza Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa, piešķirot to Valdemārpils Mūzikas un mākslas skolas instrumentālajam ansamblim “Piektais vilnis”.

Kā arī, pateicības par Rojas vārda popularizēšanu, organizējot vieglās un džeza mūzikas konkursu “Rojas ritmi” pašvaldības vārdā tika pasniegtas Rojas Mūzikas un mākslas skolas direktoram Jānim Kivilam un pedagoģei Baibai Beraģei.

Kā brīnišķīga dāvana visiem konkursantiem, pedagogiem, konkursa viesiem un organizētājiem izskanēja brīnišķīgs un emocionāls žūrijas komisijas locekļu koncerts.

Ir ļoti patīkami dzirdēt atzinības un pateicības par konkursa labo organizāciju, par iespēju svinēt mūziku gan no konkursantiem, viņu pedagogiem un žūrijas komisijas, kas labprāt ir gatava atkal atgriezties Rojā. Tas ir milzīgs gandarījums par paveikto smago darbu un dod iedvesmu turpināt un pilnveidoties, lai Rojā atkal skanētu Rojas ritmi!

Paldies visiem, kas palīdzēja veiksmīgi organizēt šos pavasara svētkus Rojā: Rojas novada domei un personīgi domes priekšsēdētājai Evai Kārkliņai, Rojas Mūzikas un mākslas skolas direktoram Jānim Kivilam, Inārai Kivilai, pedagogiem, tehniskajiem darbiniekiem, audzēkņiem, Rojas Kultūras centram, personīgi Arnim Enzelim, Marekam Štālam, Sandrai Lucānei, Evai Gēgerniecei, Ligitai Vilciņai, Dzintrai Vīgantei, Elitai Šteinfeldei, Ritai Grīnbergai, Beatei Olektei, Sabīnei Briedei, Lindai Andžānei, Rojas DzKU.

Uz tikšanos Rojas ritmi 2018!