DRAUDZĪBAS KONCERTS

Jauno pianistu koncerts Rojas mūzikas un mākslas skolā

9. maija pēcpusdienā Rojas Mūzikas un mākslas skolā viesojās jaunie pianisti no Jelgavas Mūzikas vidusskolas. Līdz ar to šī diena ikdienas ritmā ienesa krāsainas izmaiņas.

Šis koncerts tika iecerēts kā draudzības koncerts starp Rojas topošajiem absolventiem un Jelgavas šīgada absolventiem. Rojas MMS šogad absolvēs Ieva Grīnīte, Adriana Laura Gūtšmite un Patrīcija Alise Bertholde skolotājas Brigitas Kvālbergas vadībā. Jelgavas Mūzikas skolu absolvēs 11 pianisti. Šīsdienas koncertā piedalījās tikai divas pianistes - Elēna Undīne  Ziemele un Marta Piļāne, ko māca skolotāja Meldra Krūmiņa. Šoreiz meitenēm līdzi bija ieradusies Jelgavas Mūzikas vidusskolas klavierspēles skolotāja, Elēnas Undīnes mamma, Edīte Kivila. Edīte savulaik pati absolvējusi Rojas bērnu mūzikas skolu pie skolotājas B. Kvālbergas.

Skolotāja B. Kvālberga koncerta ievadā apsveica viesus un pastāstīja par mūsu meitenēm. Lai klausītājiem būtu možs prāts, koncertu ar diviem uzmundrinošiem skaņdarbiem atklāja klavieru ansamblis I. Grīnīte un A. L. Gūtšmite. Tā kā nākamajā nedēļā visās mūzikas skolās notiek noslēguma eksāmens klavierspēlē, tad šī bija īstā reize, lai meitenes atskaņotu savu beigšanas programmu. Ievai un Adrianai Laurai tas izdevās pietiekami labi.

Varējām izbaudīt to, kā sagatavojušās Elēna Undīne un Marta. Zālē valdīja saspringts klusums un skaļi aplausi, kas liecināja par to, ka meitenes muzicē no sirds, tehniski precīzi un muzikāli. Iepazīstinot ar meitenēm, Edīte Kivila pastāstīja, ka Elēna Undīne mācās Jelgavas Valsts ģimnāzijā 8. klasē ar matemātikas novirzienu, brīvajā laikā viņa apmeklē Ginta Budes Modes nama Tērpu demonstrētāju studijas  2. līmeni. Savukārt Marta mācās Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā 8. klasē, kurā ir novirziens komerczinībās. Brīvajā laikā Marta spēlē teātri, muzicē rokgrupā, spēlējot klavieres.

Direktors Jānis Kivils noslēgumā jutās gandarīts par izskanējušo koncertu un pateicās par to, ka šajās aizņemtajās dienās viesi atrada laiku muzicēt mūsu skolā.

Veiksmi eksāmenos!