Ceļojums mūzikas pasaulē

25. februāris Rojas Mūzikas un mākslas skolas vēstures lapaspusēs ieies ar augstas klases mākslinieku koncertu.

Pie mums viesojās akordeonists, konkursu laureāts, mūzikas maģistrs Kaspars Gulbis un sitaminstrumentu spēles virtuozs, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Latvijas Nacionālās operas un baleta mākslinieks Uģis Krūskops.

Koncerta koncepcija – ceļojums mūzikas pasaulē, ko mākslinieki ļoti dabiski un nepiespiesti izspēlēja visa koncerta garumā. Pabijām te Argentīnā, A. Pjacollas – izcilā tango meistara dzimtenē, te Norvēģijā, Amerikas Savienotajās Valstīs - pie mūžam dzīvā Maikla Džeksona, izbraukājām Venēcijas kanālus.

No operu uvertīrām līdz pasaules hītiem, nemitīgi mainot instrumentus un katrā skaņdarbā meklējot savu krāsu gammu – brīžam škiet, šo mākslinieku meistarībai nav robežu. Koncerts paskrēja nemanot un labi, ka klausītāju aplausi lika vēlreiz un vēlreiz māksliniekiem atgriesties uz skatuves un priecēt klausītājus atkal no jauna.

Patīkami, ka mūzikas skolas zālē brīvu vietu nebija jau krietni pirms koncerta sākuma. Teiksim godīgi – brīvu krēslu skolas rīcībā vairāk nebija! Daži klausītāji bija mērojuši ceļu pat no Talsiem.

Tas, protams, ļoti priecē gan koncerta organizētājus, gan arī māksliniekus, jo, lai arī mēs dzīvojam materiālā pasaulē, mākslinieka „maize” ir un būs klausītāji, viņu aplausi un enerģijas apmaiņa.

Lai vispusīgāk atklātu koncerta būtību, uzrunāju dažus koncerta apmeklētājus:
Klausītāja Inga: „Super koncerts! Akordeonists paņēma publiku ar savu gaišumu, smaidu, šarmu. Pirksti bija tik veikli, ka nespējām izsekot līdzi, vai vispār tie pieskārās taustiņiem. Sen nebiju ko tik foršu ne redzējusi, ne dzirdējusi!”
Audzēkne Katerina: „Kaspara Gulbja un Uģa Krūskopa koncerts bija ļoti īpašs. Es ļoti apbrīnoju abu mākslinieku atraktivitāti un aizrautību spēles laikā. Koncertā bija iespējams klausīt ļoti plašu repertuāru – no franču musette līdz Maikla Džeksona slavenajam Billie Jeans.”
Klausītāja Dzintra: „Koncerts mani tiešām ''paņēma''. Tas bija tiešām labs un arī labi apmeklēts.”

Mākslinieki no Rojas aizbrauca ar pozitīvām emocijām, smaidu sejā un vēlmi atkal šeit atgriezties. Tas nozīmē, ka esam uz pareizā ceļa.

Paldies direktoram Jānim Kivilam par rasto iespēju šos izcilos mūziķus klausīties pašu mājās. Paldies Antrai Upeniecei, Brigitai Kvalbergai un Inārai Kivilai, kas parūpējās, lai mākslinieki šeit būtu silti sagaidīti. Paldies visiem klausītājiem!

Baiba Beraģe
Rojas Mūzikas un mākslas skolas
Akordeona spēles pedagoģe