Akordeonistu un ģitāristu koncerts "Ievij ziedlapiņā stāstu"

Ievij savu stāstu par skolas 50 darba gadiem. Tas ir daudz vai maz? Ja sakām 50 – nešķiet tik ievērojami, bet ja pieminam vārdu “puse gadsimta” – tas ir nozīmīgi. Un patiesi, 50 gadi ir laiks, kad var apsēsties un droši parunāt par skolas pirmsākumiem, veiksmīgākiem un varbūt ne tik veiksmīgiem mirkļiem, par labākajām un izcilākajām uzstāšanās un ne tik izcilām, par kurioziem, par nedarbiem. Tas ir viss, kas veido mūsu mazo skolu – Rojas Mūzikas un māksla skolu kādu mēs šodien viņu pazīstam.

2.aprīļa pēcpusdienā Izstāžu zālē pulcējās ģitāras un akordeona spēles audzēkņi, vecāki un vienkārši mūzikas mīļotāji, lai sveiktu savu skolu jubilejā. Dzirdējām ļoti dažādus izpildītājus:  drošsirdīgi uzstājās pirmās klasītes audzēkņi -  ģitāristi Eduards Čeksters, Ralfs  Veckāgans, (ped. Maruta Zemture) akordeona spēles audzēkne Krista Jana Reinholde (ped.Baiba Beraģe). Solo prasmi demonstrēja Miķelis Gitendorfs, Eva Kiršteine, Aleksandra Tarlapa, Jaloliddin Makhmudov, Dāvis Jaņķevics, Renārs Zūbergs (ped.Maruta Zemture), Ingus Andris Pērkons (ped.Baiba Beraģe). Skolas dzīvi vienmēr kuplina dažādi kolektīvi – šī koncerta ietvaros dzirdējām elektrisko ģitāras ansambli – Eduards Olekts, Dāvis Janķevics un Rihards Bramanis, kā arī klasisko ģitāristu kvintetu, kas pēdējā mēneša laikā izcīnījis divus augstākās pakāpes diplomus – Eva Kiršteine, Jaloliddin Makhmudov, Miķelis Gitendorfs, Dāvis Janķevics un Aleksandra Tarlapa (ped.Maruta Zemture). Pēc ilgākas radošās pauzes savu darbību atkal atjaunoja akordeonistu absolventu ansamblis.

Koncerta noslēgumā viesus un audzēkņus sveica direktors Jānis Kivils, kā arī  - visiem bija iespējams mieloties ar svētku klinģeri.

Mums ir jābūt lepniem par to, ka cauri gadu desmitiem, cauri labiem un sliktiem laikiem, panākumiem un neveiksmēs, esam saglabājuši lielu vērtību savā mazajā novadā – Rojas Mūzikas un mākslas skolu, kas šo gadu laikā ir palīdzējusi izprast dzīves gudrības, veicināt dzīves ceļa virzienu 528 audzēkņiem – jauniem cilvēkiem, kas ir mūsu nākotne. Un gudri, mērķtiecīgi, domājoši, radoši Latvijas un Rojas cilvēki ir ļoti, ļoti liela vērtība. Lai mums kopā izdodas arī turpmāk!