Akordeonistu festivāls Limbažos

No 21. līdz 23.martam Limbažos norisinās 12. Starptautiskais akordeonistu festivāls, kas pulcē akordeonspēles lietpratējus no Vācijas, Serbijas, Itālijas, Baltkrievijas, Norvēģijas, Lietuvas, Igaunijas, Moldovas, Krievijas un Latvijas. Trīs dienu garumā festivāla klausītājus un skatītājus ar savu profesionālo sniegumu priecē solisti, ansambļi un orķestri.

 

Šo dienu laikā notika seši dažādi koncerti: atklāšanas, noslēguma koncerts, viesu-profesionāļu koncerts, estrādes un džeza mūzikas koncerts, mūzikas skolu, vidusskolu un augstskolu studentu koncerts, Starptautiskais mūzikas skolu solistu konkurss - koncerts. Jāatgādina, ka mūsu skolas 6. klases akordeona spēles audzēkne Zane Maksakova sekmīgi cīnījās, šī konkursa priekšsacīkstēs un atradās tikai pussoļa attālumā, lai startētu pašā finālā Limbažos.

Īpašu atzinību un skatītāju mīlestību 2 vakaru garumā izpelnījās četru profesionālu mūziķu apvienība SUBTILUS-Z no Lietuvas, kas aktīvi piedalās Lietuvas mūzikas dzīvē, ir dažādu konkursu, festivālu dalībnieki, laureāti.

Festivāls nav tikai koncerti un konkursi. Šoreiz skolotājiem tikai dota lieliska iespēja papildināt savas zināšanas profesionālās pilnveides kursos - meistarklasēs pie M. Bjeletik (Nišas Mūzikas akadēmijas profesors, Serbija) un Mīlakeras (Vācija) mūzikas skolas pasniedzējas Margaritas Blokas.

Festivāls jebkuram sniedz jaunas atziņas, jaunu pieredzi, kuru vēlāk cenšamies realizēt arī savā darbā, dod iedvesmu un enerģijas lādiņu turpināt. Tā ir lieliska iespēja dzirdēt ne tikai pašmāju mūziķus-akordeonistus, bet arī pasaules mēroga zvaigznes. Paldies direktoram J. Kivilam, par iespēju piedalīties šajā festivālā.