45. izlaidums Rojas Mūzikas un mākslas skolā

"Ne jā, ne nē, ne melns ne balts!" Šāds moto tika dots izlaidumam, lai parādītu, cik krāsainu pasauli veido katrs cilvēks un mūsu skolas absolventi ar savu radošo devumu, jo "Nav uz pasaules balts tik un melns, Dzīvība krāsās spēj prieku viest."

16. maijā Rojas Mūzikas un mākslas skolas telpas tika greznotas ar ziediem un meijām. Kā katru gadu, pienākusi izlaiduma diena. Absolventi satrauktām sirdīm pulcējās mūzikas skolā, kur uz "pēdējo" stundu viņus gaidīja skolotāja Inese Ozoliņa. Jauniešiem bija jāizpilda dažādi radošie un muzikālie uzdevumi. Sekoja svinīga rododendra stādīšanas ceremonija un tad ceļš uz izstāžu zāli, kurā jau pulcējās radi un draugi, lai apsveiktu savus mīļos.

Šajā gadā skolu absolvēja trīs mūziķi un septiņi jaunie mākslinieki, līdz ar to bija ko padomāt kā izveidot kvalitatīvu koncertu. Bažām nebija pamata, jo izlaidums ilga divas stundas. Kora klasi absolvēja Alise Grosbaha (ped. L. Krūmiņa). Alise ne tikai dzied, bet arī spēlē akordeonu, līdz ar to bija iespēja viņu redzēt arī akordeonistu ansambļa sastāvā. Evelīna Gegerniece mācījās vijoles spēli pie skolotājas Indras Sproģes un papildus arī dziedāja. Un tā mēs viņas izpildījumā dzirdējām gan skaņdarbu vijolei "Rozes sniegā", gan populāro dziesmu "Edelweiss", gan guvām baudījumu, klausoties kameransambļa muzicēšanā. Zane Hazena mācījās ģitāras spēli (ped. M. Zemture). Viņas sniegumu klausījāmies ģitāristu ansambļa kopējā skanējumā. Kamēr Zane muzicēja individuāli, domās varējām atsaukt atmiņā P. Makartnija dziesmu "Yesterday".

Muzikālie priekšnesumi mijās ar mākslinieku stāstījumu par saviem diplomdarbiem. Mākslas skolas pedagoģes Līga Reine, Laura Šulca, Vizbulīte Puriņa var lepoties ar saviem audzēkņiem. Kitija Maišele pastāstīja par savu gleznu, kurā attēlota skaista meitene. Adrija Araka sevi asociēja ar zilo krāsu, jo ir cilvēks ar gaišām domām. Viņas darbs bija krāsām bagāts. Adriāna Ķēniņa diplomdarbā izmantoja stikla apgleznošanas tehniku. Viņas ūdensrozes izskatījās košas un krāsainas. Tā kā Mārai Blumfeldei tuva ir pērļošana, tad viņa bija izveidojusi veselu rotu komplektu. Kates Kalniņas darbs skatītājos radīja interesi ar to, ka tas bija ļoti atšķirīgs. Kate atjaunojusi senu krēslu, to apgleznojot ar krāsām un dekupējot. Ramonas Nagles darbs bija ļoti sievišķīgs - apgleznota zīda šalle. Un Eduarda Martužāna glezna, kurā attēlots glezns skats ar ainavu, kurā redzams Rudes dīķis pilns ar ūdensrozēm, izpelnījās klausītāju aplausus. Nemanot bija pienācis laiks izdot apliecības par profesionālās izglītības iegūšanu. Un tad direktors Jānis Kivils savā uzrunā bija noslēpumains. Viņš teica, ka nav tā kā mēs domājam - ir vēl arī vienpadsmitais absolvents. Noslēgumā atklājās, ka sertifikātu saņem interešu izglītības programmas dalībniece - cilvēks, kurš jau labu laiku nav skolēna vecumā. Eva Gegerniece piecus gadus regulāri apmeklēja mākslas skolu, lai pilnveidotu savu talantu. Viņas gleznas tiešām ir apbrīnojamas!

Noslēgumā ziedi, dažādi interesanti apsveikumi no tiem, kas vēl turpinās mācības, jauka absolventu noslēguma dziesma, skaista vecāku pateicība skolai. Protams, neizpalika fotografēšanās, smaidi un laba vēlējumi.

Lai Jums turpmākā dzīve krāsainām dienām bagāta! "Ne jau vienmēr visur der "Jā" un "Nē", Citreiz vienkārši vajadzīgs paciest. Nav uz pasaules balts tik un melns, dzīvība krāsās spēj prieku viest."