1.septembra ieskaņa

1. septembris Rojas Mūzikas un mākslas skolā nav iedomājams bez koncerta un jauno audzēkņu uzņemšanas skolas saimē. Tā kā rudens ir ābolu laiks un skolas sākums, koncertā no dažādiem asppektiem ievijās ābolu tēma. Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa sveica klātesošos un novēlēja visiem skanīgu un krāsainu jauno mācību gadu. Savukārt direktors Jānis Kivils informēja, ka mācību gadu sākam ar 106 audzēkņiem un  pastāstīja par nākamā gada galvenajiem uzdevumiem – konkursiem Vijoles spēlē un 5. J. Vītola koru un ansambļu konkursu „Lai skan...” Direktors pateicās par sadarbību un atbalstu vecāku padomei. Asnates tētis Nauris Graudiņš aicināja visus uz sadarbību, jo bērni visās Rojas izglītības iestādēs ir vieni un tie paši.

Koncertu ievadīja klarnešu ansamblis, kas vasarā skolotāja Jāņa Popeļa vadībā cītīgi uzturēja sevi labā muzikālā formā. Kā apsveikums jaunajiem audzēkņiem koncerta gaitā izskanēja priekšnesumi no katras nodaļas. Koncertā uzstājās Asnate Graudiņa, Ieva Grīnīte, Adriana Laura Gūtšmite, Miķelis Gitendorfs, Ingus Andris Pērkons. Savu priekšnesumu jaunajām dziedātājām veltīja kora „Vizbulēns” zēnu ansamblis, kopskaitā desmit braši zēni. Kā pārsteigums un iedrošinājums citiem vecākiem izskanēja Evas Kirilovas un mammas Daces kopīgi dziedātā dziesma, kas izpelnījās neviltotus klausītāju aplausus. Kā sveiciens visiem pieaugušajiem interešu izglītības dalībniekiem skanēja skaņdarbs pedagogu ansambļa izpildījumā.

Jaunais mācību gads ir ieskandināts, atliek tikai sākt mācīties un pilnveidot sevi. Domāju, ka to darīt nekad nav par vēlu. Lai veicas!